Dane adresowe

Zespół Szkół nr 9 w Kaliszu
ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24
tel. 62 7685470
fax 62 7685480
zs9@zs9.kalisz.pl

1 września 2014 r. 31 uczniów rozpoczęło naukę w VII Liceum Ogólnokształcącym Szkole Mistrzostwa Sportowego. Ta uzdolniona sportowo młodzież, grająca w piłkę siatkową, otrzymała szansę na kontynuację nauki w szkole ponadgimnazjalnej – w placówce jakiej dotychczas w Kaliszu nie było. To wielka satysfakcja dla tych, którzy przyczynili się do powstania tej szkoły.

VII Liceum Ogólnokształcące Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Kaliszu została powołana do życia na mocy Uchwały Rady Miejskiej Kalisza z dnia 28 marca 2013 r.

Liceum SMS weszło w skład Zespołu Szkół Nr 9 i będzie funkcjonować obok, istniejącego już od 10 lat w budynku przy ulicy Hanki Sawickiej 22-24, Gimnazjum Nr 9. To właśnie baza tej szkoły oraz hala Arena i hala Olimpia tworzą bardzo dobre warunki do realizacji specjalistycznych programów szkolenia sportowego.

Ambicją szkoły jest nie tylko wychowywanie przyszłych mistrzów siatkówki, ale także mądrych młodych ludzi, którzy pomyślnie zdadzą maturę i będą potrafili wybrać swoją drogę w dorosłym życiu.

W uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego uczestniczyli goście: pani Adela Przybył, Przewodnicząca Komisji Edukacji Kultury i Sportu Rady Miejskiej Kalisza, pan Marian Durlej, radny, członek tej Komisji oraz pani Małgorzata Jackowska, prezes Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Amber Kalisz i wieloletni dyrektor Gimnazjum Nr 9 w Kaliszu.

Zebrani obejrzeli monodram Truteń w wykonaniu Gabrysi Hofman, uczennicy klasy trzeciej gimnazjum. Autorem i reżyserem przedstawienia był pan Tomasz Kubis.

Licealistom życzymy wytrwałości i sukcesów – i tych szkolnych i tych sportowych!