Dane adresowe

Zespół Szkół nr 9 w Kaliszu
ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24
tel. 62 7685470
fax 62 7685480
zs9@zs9.kalisz.pl

Rok szkolny 2017/18 w G9

W dniach 15 – 17 listopada grupa gimnazjalistów uczestniczyła w edukacyjnym wyjeździe do Łodzi. Program wyjazdu był bardzo bogaty, a jego najważniejszym punktem był Explorers Festiwal 2017, goszczący największych podróżników, którzy opowiadali o swoich podróżach i osiągnięciach, przełamywaniu barier, walce z własnymi słabościami i determinacji w dążeniu do upragnionego celu. Uczestnicy wzięli również udział w Wielkiej Lekcji Geografii w auli Uniwersytetu Łódzkiego.

[28.11.2017] Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem Moniki Polińskiej wzięli udział w konkursie poświęconym osobie kaliskiego podróżnika Stefana Szolc Rogozińskiego. Organizatorem konkursu było III LO im. M.Kopernika w Kaliszu. Z ramienia naszej szkoły wzięły udział 2 drużyny: z klasy trzeciej B oraz trzeciej D.

W klasyfikacji drużynowej uczennice 3 B: Olga Pachciarek, Aleksandra Troczyńska i Wiktoria Dulas zdobyły 1 miejsce. Natomiast w klasyfikacji indywidualnej 3 miejsce zajęła Marta Nowak również z klasy 3B. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i pozostałym uczestnikom konkursu. Wiedza zdobyta podczas przygotowań z pewnością zaowocuje w przyszłości.

[17.11.2017] W zeszłym tygodniu w naszej szkole odbyło się święto Thanksgiving. W klasie 2d pani Agnieszka Szyszkiewicz i pan Wojciech Witczak przeprowadzili lekcję koleżeńską pod tytułem Thanksgiving Day. Uczniowie przygotowali tradycyjne potrawy spożywane podczas święta Dziękczynienia, oraz wykonali dekorację korytarza. Podczas lekcji wykonano karty z podziękowaniami, które później zostały wykorzystane do dekoracji.

W klasie 1c pani Agnieszka Szyszkiewicz przygotowała lekcję świąteczną na temat Święta Dziękczynienia. Dzieci poznały historię tego święta, oraz wykonały obrazki, na których narysowały za co dziękują.

Po raz kolejny Akcja „Dziewczynka z Zapałkami” ruszyła w E. Leclerc-u w Kaliszu. W miniony weekend 24,-26.11.2017 r) wolontariusze z naszej szkoły pomagali pakować zakupy w Leclerc-u, wspierając tym samym Fundację „Dziewczynka z Zapałkami”, która wspiera dzieci z ubogich rodzin. Finansuje obiady w szkolnych stołówkach, organizuje wyjazdy na Zielone Szkoły i ferie zimowe oraz przerwy wakacyjne oraz pomaga sfinansować bilety na dojazd do szkół. Wszystkim wolontariuszom biorącym udział w Akcji serdecznie dziękujemy.

22 listopada odbył się Lekkoatletyczny Halowy 6-mecz Miast.

16 listopada odbyły się halowe Lekkoatletyczne Mistrzostwa Kalisza.

Nasi uczniowie w bardzo licznej obsadzie reprezentowali szkołę, zajmując czołowe lokaty w poszczególnych konkurencjach:
bieg na 600 m - Kacper Bałamącek I m, Kacper Poliński - III m, Marek Weber - IX m, Patryk Różański - XI m;
bieg na 1000 m - Jakub Zachara - III m, Szymon Marciniak - VII m;
bieg na 1000 m - Kamila Malasińska - III m, Julia Piotrowska - V m;
bieg na 300 m - Kacper Paluszczak - IV m, Mateusz Różański - VII m, Szymon Skurniak - VIII m;
bieg na 300 m - Martyna Kurzajczyk - I m, Aleksandra Chomuk - IV m;
bieg na 60 m - Magdalena Szymczak - IV m, Wiktoria Tabaka - V m.
Uczniowie, którzy zajęli miejsca I-III będą reprezentowali szkołę w dalszych rozgrywkach sportowych.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Ewa Komorowska, Anna Tempka

14 listopada br. odbył się tegoroczny Międzynarodowy Konkurs Informatyczny "Bóbr". W konkursie rozwiązuje się zadania wymagające logicznego i analitycznego rozumowania.

W piątek 3 listopada 2017 roku w auli szkolnej odbyło się spotkanie klas integracyjnych naszej szkoły z cyklu „Ciekawe zawody” z panem Michałem Mendyką. Pan Michał jest właścicielem biura podróży Aktywne Podróże „Britannica”. Jednocześnie jest kierownikiem i przewodnikiem grup. Łączy zatem przyjemne z pożytecznym, pracując realizuje swoje podróżnicze marzenia.

Pan Michał opowiadał naszym uczniom nie tylko o pracy i dalekich podróżach, niesamowitych wrażeniach i doświadczeniach, ale także podkreślił, że warto mieć marzenia i pasje. Podróżnik opowiadał o swoich początkach w zawodzie, o pierwszych podróżach i podkreślił, że marzenia są ważne i trzeba próbować je realizować.

27 października grupa uczniów naszego gimnazjum kolejny raz wzięła udział w warsztatach języka angielskiego, które tym razem odbyły się w Poznaniu. Prowadzący warsztaty - pan Richie Mullaney z Dublina - nawiązał wspaniały kontakt z młodzieżą i w atrakcyjny sposób przekazał mnóstwo wiadomości na temat świąt i tradycji obchodzonych na Wyspach Brytyjskich. Szczególnym zainteresowaniem uczniów cieszyły się treści związane z wyścigami organizowanymi w Pancake Day oraz tradycjami Cheese Rolling, Morris Dancing i Apple Bobbing. Towarzyszący uczniom nauczyciele byli pod wrażaniem swobodnej komunikacji pomiędzy prowadzącym i uczestnikami warsztatów, które w całości przeprowadzone zostały w języku angielskim. Biorąc pod uwagę pełne zadowolenie uczniów z udziału w ww. warsztatach oraz ich liczne pytania o udział w kolejnych wydarzeniach tego typu, pragniemy zapewnić, że będziemy kontynuować naszą szkolną tradycję wycieczek językowych.

Dnia 28.10.2017r w Szkole Podstawowej nr 4 odbyły się Mistrzostwa Miasta Kalisza w drużynowym tenisie stołowym. Nasi uczniowie Marcin Stysiał z kl. II G i Mateusz Różański z kl. II B zajęli I miejsce, tym samym awansując do Finału Rejonu. Serdecznie gratulujemy! Na III miejscu uplasowali się uczniowie z kl 7B Piotr Mak i Szymon Marciniak, również serdecznie gratulujemy.

W dniu 19 października odbył się finał miasta Kalisza w pływaniu.

Uczniowie naszej szkoły okazali się bezkonkurencyjny w sztafecie oraz indywidualnie zajmując następujące miejsca. Sztafeta I miejsce i awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w listopadzie na termach maltańskich w Poznaniu w składzie: Cezary Wytwer, Daniel Wytwer, Wiktor Starczak, Kamil Przysiecki, Gabriel Sobczak, Jakub Chuchla Jakub, Patryk Walas, Jakub Krawczyk.

Indywidualnie:

I miejsce styl dowolny Daniel Wytwer

I miejsce styl klasyczny Cezary Wytwer

II miejsce styl dowolny Patryk Walas

II miejsce styl grzbietowy Kamil Przysiecki

Gratulujemy!!!

Michał Szablewski

Reprezentacja chłopców z gimnazjum zajęła I miejsce w Mistrzostwach Miasta Kalisza w Sztafetowych Biegach Przełajowych, awansując do finału wojewódzkiego. Zawody odbyły się 9 października 2017 r.

http://www.calisia.pl/articles/szkolni-mistrzowie-przelajow-zdjecia

 W finale wojewódzkim, który miał miejsce 12 października chłopcy wykazali się wytrwałością i wspaniałym duchem walki.

15 września 2017 r. wolontariusze z klas trzecich gimnazjum wraz z opiekunem Moniką Polińską wzięli udział w spotkaniu z Jerzym Wierzbickim. Spotkanie odbyło się w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu.

Jerzy Wierzbicki to dokumentalista, fotograf, reporter - wielokrotnie nagradzany na polskich i zagranicznych festiwalach fotografii prasowej i artystycznej. Uczniowie mogli zapoznać się z tajnikami życia społecznego, politycznego i kulturalnego krajów Bliskiego Wschodu.

Uprzejmie informujemy, że spotkania odbędą się w dniu 14 września 2017 roku zgodnie z poniższym harmonogramem.