Dane adresowe

Zespół Szkół nr 9 w Kaliszu
ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24
tel. 62 7685470
fax 62 7685480
zs9@zs9.kalisz.pl

27 kwietnia 2017 r. w auli Zespołu Szkół Nr 9 w Kaliszu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla maturzystów z VII Liceum Ogólnokształcącego Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Kaliszu.

Jestem przekonana, że uczestniczymy w historycznym wydarzeniu – powiedziała podczas uroczystości dyrektor szkoły, Aneta Justyńska. – Oto naukę w VII Liceum Ogólnokształcącym Szkole Mistrzostwa Sportowego kończy pierwszy rocznik uczniów – 21 absolwentów, 9 dziewcząt i 12 chłopców.

Gratuluję Wam kochani ukończenia tego wyjątkowego liceum, gdzie obok zdobywania wiedzy mieliście możliwość rozwijania swoich pasji sportowych. Przed wami zupełnie nowy etap życia. Wiele niewiadomych. Życzę wam uporu w dążeniu do celu, do szczęścia.

Życzenia maturzystom złożył również pan Mariusz Witczak, Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Kaliszu, który gościł na szkolnej uroczystości.

Następnie pani dyrektor wręczyła nagrody książkowe najlepszym uczniom: Nikoli Paluszczak, Nikolasowi Przybylskiemu, Szymonowi Dziekańskiemu i Katarzynie Drewniak. Rodzice prymusów otrzymali Listy gratulacyjne.

Doceniono również uczniów za wysoki poziom kultury osobistej i bezinteresowną pomoc innym. Wśród wyróżnionych Medalem Fair Play znaleźli się: Nikola Paluszczak, Kacper Jesiołowski, Nikolas Przybylski oraz Szymon Dziekański.

Wiele radości dostarczył wszystkim występ drugoklasistów, którzy pod kierunkiem trenerów, pana Daniela Przybylskiego i pana Mariusza Pieczonki przygotowali zabawne wierszyki o każdym z absolwentów.

Nie zabrakło podziękowań i kwiatów dla nauczycieli, trenerów i dyrekcji od wdzięcznych trzecioklasistów i ich rodziców.

To wy spędziliście z nami najwięcej czasu – zwróciła się do trenerów Nikola Paluszczak. – Można było na was liczyć w każdym momencie. Doradzaliście nam nie tylko w życiu sportowym, ale też tym prywatnym. W ciągu trzech lat pomogliście nam stać się nie tylko lepszymi sportowcami, ale lepszymi ludźmi.

Wszyscy ze wzruszeniem obejrzeli następnie prezentację multimedialną, na którą składały się zdjęcia z ważnych wydarzeń sportowych, w których w ciągu trzech lat uczestniczyli tegoroczni maturzyści oraz ze studniówki.

Na koniec uroczystości pani dyrektor podsumowała osiągnięcia naszych siatkarek i siatkarzy:

W czasie trzech lat szkoły dziewczęta brały udział w 8 Finałach Mistrzostw Wielkopolski, 3 razy uczestniczyły w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski, 2 razy w Finałach Mistrzostw Polski, a trzeci w czerwcu, przed nimi. Zdobyły w sumie 8 medali, w tym 4 złote, 2 srebrne, 2 brązowe.

 

Z kolei chłopcy w czasie trzech lat szkoły: brali udział w 6 Finałach Mistrzostw Wielkopolski, 2 razy w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski, 2 razy w półfinałach Mistrzostw Polski, przed nimi w czerwcu Finał Mistrzostw Polski. Zdobyli w sumie 3 medale, w tym 2 złote i 1 srebrny.

Pani dyrektor Justyńska podziękowała wszystkim zawodniczkom i zawodnikom za zaangażowanie na boisku siatkarskim. Absolwenci z rąk swoich trenerów otrzymali pamiątkowe grawertony, na których umieszczono ich najważniejsze osiągnięcia sportowe. Każdy uczeń złożył na pamiątkę swój podpis w Księdze Absolwentów.

Uroczystość uświetnił występ młodych artystów z teatru Niby Nic z III Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika pod kierunkiem pani Kamilli Kiermasz.

Trudno się było rozstać… Niejedna łza zakręciła się w oku maturzystom, ale wszystko to w radosnym podekscytowaniu, bo przecież kończy się szkoła, ale zaczyna się kolejny etap życia.

 

Drodzy absolwenci!

Życzymy powodzenia na maturze! Trzymamy kciuki!