Dane adresowe

Zespół Szkół nr 9 w Kaliszu
ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24
tel. 62 7685470
fax 62 7685480
zs9@zs9.kalisz.pl

Z brązowymi medalami ogólnopolskiej Licealiady wróciły z Wieliczki siatkarki VII LO SMS Amber Kalisz. Dla podopiecznych Daniela Przybylskiego i Olgi Owczynnikowej to historyczna chwila, bo choć w tej rangi zawodach zagrały już trzykrotnie, na podium stanęły po raz pierwszy.

Trzydniowy turniej mający rangę mistrzostw Polski szkół ponadgimnazjalnych rozgrywany był od 2 do 4 czerwca 2017 r. w Wieliczce. Do rywalizacji przystąpiło 12 mistrzowskich drużyn z poszczególnych województw. Wielkopolskę reprezentowały, już trzeci raz z rzędu, siatkarki VII LO SMS Kalisz. We wcześniejszych edycjach zawodów zajmowały trzynaste i szóste miejsce, tym razem wróciły do domu z brązowymi krążkami.

Szczególnie miło swój występ w Wieliczce wspominać będzie Maja Łysiak, która wybrana została najlepszą przyjmującą finałowych rozgrywek ogólnopolskiej Licealiady. Dla Mai i dla trzech innych koleżanek z zespołu: Aleksandry Makowskiej, Nikoli Paluszczak i Katarzyny Drewniak jest to już ostatni sezon w szeregach VII LO SMS i rozgrywkach młodzieżowych.

Wszystkim dziewczynom serdecznie gratulujemy sukcesu! 

Wyjazd na turniej był możliwy dzięki dofinansowaniu naszego zespołu przez Miasto Kalisz w kwocie 3 000 zł. Dziękujemy!