Dane adresowe

Zespół Szkół nr 9 w Kaliszu
ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24
tel. 62 7685470
fax 62 7685480
zs9@zs9.kalisz.pl

28 maja 2019r. o godzinie 10.00 uczennice drugiej klasy VII LO SMS (Olga Górska, Julia Janiak Julia Mielcarek, Julia Kontowicz i Weronika Duleba) wraz z opiekunem Panią Anną Skowrońską (nauczycielką języka polskiego) oraz Panią dyrektor Anetą Justyńską wzięły udział w Festiwalu Nauki Mini Projektów w ramach „Akademii rozwoju w szkołach podstawowych i liceach Miasta Kalisza”.

To wydarzenie poprzedzało wiele różnych działań. Na początku uczniowie klasy drugiej odbyli spotkanie z dietetykiem Panią Anetą Falczyńską, która przeprowadziła rozmowę na temat prawidłowej diety osób uprawiających sport. Następnie przygotowywali jadłospisy dla sportowców uprawiających różne dyscypliny (siatkówkę, wioślarstwo oraz boks) w celu utrzymania przez nich prawidłowej wagi. Zostały również przeprowadzone zajęcia treningowe z dziećmi z klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 24. Ich celem było pokazanie, że sport to nie tylko nudny wysiłek fizyczny, ale również zdrowie i dobra zabawa. Licealiści odbyli również pogadankę z uczniami klas młodszych na temat zdrowego odżywiania. Wychowankowie klasy pierwszej dowiedzieli się wiele na temat składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. W czasie trwania tych zajęć dzieci mogły samodzielnie przygotować zdrowe i odpowiednio zbilansowane posiłki, co okazało się być dla nich bardzo ciekawym zajęciem.

Dzięki projektowi sportowcy z VII LO mogli lepiej poznać prawidłowy sposób odżywiania, który jest niezbędnym czynnikiem do utrzymania przez nich zdrowia i dobrej kondycji oraz pomaga w prawidłowym rozwoju psychofizycznym. Jest to czynnik niezbędny do osiągnięcia sukcesu w każdej dyscyplinie sportu.

Weronika Duleba 2 LO