Dane adresowe

Zespół Szkół nr 9 w Kaliszu
ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24
tel. 62 7685470
fax 62 7685480
zs9@zs9.kalisz.pl

Rok szkolny 2014/15 w LO

1 września 2015 roku odbyła się uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego w VII Liceum Ogólnokształcącym – Szkole Mistrzostwa Sportowego. Witając licealistów, pani dyrektor Aneta Justyńska zwróciła uwagę na to, że w Kaliszu w sezonie 2015/2016 będą funkcjonować drużyny siatkarskie kobiet i mężczyzn na poziomie drugiej i trzeciej ligi. Dodała, że nauczyciele naszej szkoły, panowie Mariusz Pieczonka i Daniel Przybylski, będą jednocześnie trenerami kaliskich drużyn drugoligowych. Podkreśliła, że bardzo podniesie to prestiż naszego Liceum i otworzy nowe możliwości przed najlepszymi zawodniczkami i zawodnikami z SMS-u.

Po zakończeniu uroczystości uczniowie udali się do klas. Od swoich wychowawców otrzymali kluczyki do szafek oraz plan lekcji.

Niestety, to już koniec wakacji…

Relacja

Konsultacje naborowe
VII Liceum Ogólnokształcące Szkoła Mistrzostwa Sportowego

Konsultacje dla dziewcząt:

W dniu 11 maja 2015 r. zapraszamy na konsultację kandydatki do VII LO SMS w Kaliszu. Spotkanie rozpoczyna się o godzinie 16.00 w Zespole Szkół Nr 9 w Kaliszu ul. Hanki Sawickiej 22-24, w sali sportowej i trwać będzie do godziny 17.00.

Proszę zabrać sprzęt sportowy i buty na halę.

 

Konsultacje dla chłopców:

W dniu 22 maja 2015 r. zapraszamy na pierwszą konsultację kandydatów do VII LO SMS w Kaliszu. Spotkanie rozpoczyna się o godzinie 16.00 w Zespole Szkół nr 9 w Kaliszu ul. Hanki Sawickiej 22-24, w sali sportowej i trwać będzie do godziny 17.00.

Proszę zabrać sprzęt sportowy i buty na halę.

Siatkarki VII LO SMS Kalisz zostały wicemistrzyniami Wielkopolski. Po srebrne krążki sięgnęły w finałowym turnieju XVI Licealiady, który odbył się w hali Arena i sali Zespołu Szkół Nr 9 w Kaliszu w dn. 17 i 18 kwietnia 2015 r.

Gratulujemy!

relacja

Wśród czterdziestu szkół, które 21 marca br. prezentowały się podczas VII Kaliskich Targów Edukacyjnych znalazło się VII Liceum Ogólnokształcące Szkoła Mistrzostwa Sportowego.

Przy siatkarsko zaaranżowanym stoisku przyszli adepci mogli porozmawiać z aktualnymi uczniami i zebrać informacje na temat oferty szkoły oraz warunków rekrutacji.

Siatkarska prezentacja umiejętności sportowców z VII LO przyciągnęła uwagę zebranych i potwierdziła wyjątkowy charakter szkoły.

 

Awans kadetów MUKS Amber Kalisz do Półfinału Mistrzostw Polski! relacja

27 stycznia odbył się Finał Miasta Kalisza w Piłce Siatkowej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych, w którym nasi uczniowie byli bezkonkurencyjni i odprawili z kwitkiem zespół z III LO oraz II LO. Półfinał rozegrali z III LO, wygrana 2:0 zagwarantowała im awans do Finału Rejonu oraz walkę ze zwycięzcą drugiego meczu - II LO. W spotkaniu finałowym również wygrali wysoko 2:0 i zdobyli tytuł mistrza Kalisza, a na ich szyjach zawisły złote medale!

Gratulujemy!

23-24 stycznia w Poznaniu odbył się Finał Mistrzostw Wielkopolski Juniorek w Piłce Siatkowej. Drużyna MUKS AMBER Kalisz, w której składzie były zawodniczki VII LO SMS Kalisz zdobyła III miejsce i awansowały do 1/4 Mistrzostw Polski Juniorek.

 

Uczennice i uczniowie VII Liceum Ogólnokształcącego Szkoły Mistrzostwa Sportowego rewelacyjnie prezentują się w nowych dresach. Wszyscy trzymamy za Was kciuki i życzymy Wam duuużo wytrwałości oraz wspaniałych sukcesów!

Czytaj

Zobacz

Uprzejmie informujemy, że spotkanie odbędzie się 10 września o godz. 18.00 w sali B211.

1 września 2014 r. 31 uczniów rozpoczęło naukę w VII Liceum Ogólnokształcącym Szkole Mistrzostwa Sportowego. Ta uzdolniona sportowo młodzież, grająca w piłkę siatkową, otrzymała szansę na kontynuację nauki w szkole ponadgimnazjalnej – w placówce jakiej dotychczas w Kaliszu nie było. To wielka satysfakcja dla tych, którzy przyczynili się do powstania tej szkoły.