Dane adresowe

Zespół Szkół nr 9 w Kaliszu
ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24
tel. 62 7685470
fax 62 7685480
zs9@zs9.kalisz.pl

Rok szkolny 2015/16 w LO

[9.06.2016] Dzisiaj odbył się Finał Mistrzostw Wielkopolski w Piłce Siatkowej Plażowej - Licealiada Dziewcząt, w którym nasza para Łysiak - Parczyńska zdobyła srebrne medale! Jest to pierwszy medal szczebla wojewódzkiego w plażówce dla naszej szkoły! Dziewczęta pozostawiły za sobą miedzy innymi drużyny z ZSMS-u Poznań, Turku, Słupcy i Jankowa! W meczu o pierwsze miejsce uległy zawodniczkom z Wrześni. W samym finale udział wzięło 31 par. Ogromne gratulacje!

[Mistrzostwa Polski - Licealiada - Wieliczka 3-5.06] Jesteśmy jedną z najlepszych drużyn w Polsce. Dokładnie rok temu na Mistrzostwach Polski zajęliśmy 13 miejsce w Polsce. W tym roku zrobiliśmy niesamowity postęp i zajęliśmy 6 miejsce. W meczu o 5 miejsce przegraliśmy z Budowlanymi Łódź, po zaciętej walce dwa razy do 22.

Za nami pozostało kilka tysięcy szkół ponadgimnazjalnych, przed nami tylko 5 zespołów, które grają na co dzień w Młodej Lidze : Developres Rzeszów, Chemik Police, Impel Wrocław, Tauron Dąbrowa Górnicza oraz Budowlani Łódź.

Ogromne gratulacje dla dziewczyn i sztabu szkoleniowego!

Relacja: www.faktykaliskie.pl

W dniach 7-8 kwietnia odbył się Finał Mistrzostw Wielkopolski Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Siatkowej Dziewcząt tzw. Licealiada. Nasze dziewczyny wywalczyły złote medale i okazały się bezkonkurencyjne nie przegrywając żadnego spotkania, a tracąc jedynie seta. W grupie zmierzyły się z LO Szamotuły (2:0, 25:17,25:10), LO Turek (2:1, 18:25, 25:20, 16:14) oraz LO Trzcianka (2:0, 25:7, 25:11). Z grupy B wyszły z pierwszego miejsca, natomiast LO Turek z drugiego.

Puchar Polski w piłce siatkowej kobiet dobiegł końca. Trofeum z Kalisza pojechało wraz z chemiczankami do Polic, które w meczu finałowym pokonały sopocianki 3:1! Gratulacje! Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwali nasi uczniowie - wolontariusze Pucharu Polski!

Odwiedź nas na Targach...

Siatkarze MUKS AMBER Kalisz Mistrzami Wielkopolski w kategorii kadetów!!! Trzon zespołu pana Mariusza Pieczonki i pana Mariana Nowaka stanowią uczniowie VII LO SMS.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w walce o Mistrzostwo Polski!

www.faktykaliskie.pl

O sporym pechu mogą mówić siatkarze MUKS Amber Kalisz [...]

[6.02.2016] Po raz trzeci z rzędu siatkarki Ambera Kalisz zostały brązowymi medalistkami Mistrzostw Wielkopolski Juniorek [...]

Ania Kozanecka z klasy drugiej VII Liceum Ogólnokształcącego – Szkoły Mistrzostwa Sportowego uprawia boks. Odnosi wspaniałe sukcesy sportowe jako zawodniczka Klubu Sportowego Prosna Kalisz.

W Gimnazjum Nr 9 im. Jana Pawła II w Kaliszu już czwarty rok funkcjonuje Siatkarski Ośrodek Szkolny pod patronatem Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Programem tym objęte są gimnazjalistki uczęszczające do klas sportowych o profilu siatkarskim. Od września 2015 roku program S.O.S. realizuje swoje cele z kolejnym rocznikiem dziewcząt, które rozpoczęły naukę w klasie pierwszej. Dzięki udziałowi w projekcie nasze uczennice otrzymały ostatnio stroje sportowe oraz torby z logo S.O.S. Dziewczęta noszą je z dumą, bo udział w S.O.S. to wyróżnienie w środowisku młodych siatkarzy.

Od września 2015 roku do VII Liceum Ogólnokształcącego – Szkoły Mistrzostwa Sportowego uczęszcza kilkunastu nowych uczniów. Trenerzy zdradzają nam, że wiążą z nimi wiele nadziei. Na zdjęciach młodzi siatkarze prezentują się w strojach ufundowanych przez Miasto Kalisz.

Nikola Paluszczak z klasy drugiej VII Liceum Ogólnokształcącego - Szkoły Mistrzostwa Sportowego otrzymała Stypendium Prezesa Rady Ministrów!

Nikola uzyskała najwyższą średnią ocen w VII LO SMS na koniec ubiegłego roku szkolnego. Jest nie tylko świetną uczennicą, ale także niezwykle utalentowaną siatkarką. Gratulujemy i życzymy powtórzenia sukcesu także w tym roku szkolnym!

kalisz.pl

15 września 2015 r. w Zespole Szkół Nr 9 w Kaliszu odbyła się konferencja prasowa z udziałem pana Artura Kijewskiego – wiceprezydenta Miasta Kalisza, pana Mariusza Witczaka – Naczelnika Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Kaliszu. W rozmowach uczestniczyli także przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Siatkowej: pan Krzysztof Felczak i Janusz Polaszek. Gościliśmy także: panią Dagmarę Zimoch, dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 14; panią Ewę Zegler, dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 16; panią Kingę Pisulę, dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 17; panią Natalię Iwanow, dyrektora Zespołu Szkół Nr 10 oraz nauczycieli realizujących program w ramach Akademii SOS ze szkół podstawowych oraz trenerów siatkówki w naszej szkole i w Zespole Szkół Nr 10.