Dane adresowe

Zespół Szkół nr 9 w Kaliszu
ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24
tel. 62 7685470
fax 62 7685480
zs9@zs9.kalisz.pl

Rok szkolny 2016/17 w LO

Tradycją stało się już fotografowanie uczniów pierwszej klasy naszego Liceum – Szkoły Mistrzostwa Sportowego w strojach ufundowanych przez Miasto Kalisz. To trzeci rocznik, który rozpoczął naukę w naszej szkole i trzecia fotografia w naszej galerii klas pierwszych.

W dniu 08.11.2016 r. w Auli Collegium Novum Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Kaliszu odbyła się debata społeczna młodzieży z funkcjonariuszami KMP oraz przedstawicielem Poradni Psychologiczno-pedagogicznej nt. Cyberzagrożeń.
Celem przedsięwzięcia było upowszechnianie i wymiana informacji pomiędzy policją, młodzieżą, jak również instytucjami, które realizują działania profilaktyczne z zakresu cyberprzemocy. Młodzież naszego liceum aktywnie współuczestniczyła w debacie zadając ciekawe i interesujące pytania.

Maria Kupajska i Agnieszka Szyszkiewicz

Szkolna Internetowa Gra Giełdowa to symulacyjna gra inwestycyjna, która uczy inwestowania na giełdzie. Zwycięzcy, czyli zespoły, które uzyskały najwyższą stopę zwrotu ze swoich wirtualnych inwestycji, a także najlepsi finaliści kursu e-learningowego zdobywają cenne nagrody.

Uczniowie: Jakub Popiołek, Wiktor Wachowski, Jakub Baran i Wiktor Wechman stworzyli zespół, którego opiekunem jest Tomasz Walendowski.