Dane adresowe

Zespół Szkół nr 9 w Kaliszu
ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24
tel. 62 7685470
fax 62 7685480
zs9@zs9.kalisz.pl

Rok szkolny 2017/18 w SP24

13 października 2017 r. odbyło się ślubowanie klas pierwszych Szkoły Podstawowej Nr 24 im. Jana Pawła II w Kaliszu.

Podczas uroczystości pierwszaki udowodniły, że zasługują na miano ucznia naszej szkoły: pięknie deklamowały, śpiewały, tańczyły. Na koniec z wielkim przejęciem przyrzekły, że będą grzeczne, pracowite, że będą dbać o dobre imię szkoły.

Ważnym momentem było pasowanie na ucznia. Aktu pasowania dokonała pani dyrektor Aneta Justyńska oraz wicedyrektor Anna Balcerzyk i wicedyrektor Maciej Janczewski.

W piątek, 13 października 2017 roku świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej.

W uroczystościach, które odbywały się w auli szkolnej udział wzięli: ksiądz proboszcz Alfred Berlak, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz delegacje uczniów ze starszych klas. Podczas części oficjalnej pani dyrektor Aneta Justyńska wręczyła nagrody wyróżniającym się nauczycielom. Życzenia w imieniu uczniów złożyła pedagogom Matylda Szymczak, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego. Zaszczytny tytuł Nauczyciela-Przyjaciela Uczniów został przyznany przez młodzież pani Natalii Gabarskiej.

Na zakończenie uroczystości wszyscy zebrani obejrzeli przedstawienie „Jest super” przygotowane przez teatr szkolny „Zgrzyt” pod kierunkiem pana Tomasza Kubisa, pani Anny Skowrońskiej oraz pani Violetty Graczyk. Autorem tekstu był pan Tomasz Kubis. Zabawa była wyśmienita!

W związku kontrolą przeprowadzaną przez NIK pn.:"Opieka zdrowotna nad dziećmi i młodzieżą w wieku szkolnym", Wydział Edukacji prosi rodziców dzieci uczęszczających do naszego Zespołu Szkół o wypełnienie ankiety on-line (z wyłączeniem uczniów klas pierwszych).
Link do ankiety: https://zapytania.nik.gov.pl/zdrowie.
Formularze elektroniczne powyższego kwestionariusza będą aktywne do 30 listopada 2017 r.

Drzwi Otwarte do Ratusza, Urzędu Miejskiego na ul. Kościuszki oraz do Villi Calisia

7 października 2017 r., sobota, od godz. 10.00 do 15.00.

Urzędnicy będą informować mieszkańców o zadaniach, które wykonują, o sprawach, które można załatwić w danej komórce organizacyjnej Urzędu.

Zaplanowano szereg atrakcji, również dla dzieci.

Informuję, że zajęcia sportowe dla klas czwartych ukierunkowane na piłkę siatkową będą odbywać się w każdy wtorek od godz. 12.40 do 13.25 oraz każdą środę od godz. 13.35 do 14.20. Zajęcia prowadzą p. Olga Owczynnikowa i p. Mariusz Pieczonka.

Uczniowie powinni mieć zgodę na piśmie od rodziców na udział dziecka w zajęciach (nie dotyczy uczniów, których rodzice już taką zgodę podpisali).

Zapraszamy wszystkich chętnych. Pierwsze zajęcia 10 października 2017 r.

 

Aneta Justyńska

Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 24 w Kaliszu

Nasi uczniowie wzięli udział w biegu Ptolemeusza.

Wyniki 1 2

Rada Rodziców w porozumieniu z Dyrektorem i Radą Pedagogiczną zdecydowała o wprowadzeniu obowiązku noszenia przez uczniów jednolitego stroju na terenie Szkoły Podstawowej nr 24 w Kaliszu od roku szkolnego 2017/2018.

Został określony wzór jednolitego stroju szkolnego, który już od 2 listopada 2017 r. będzie obowiązywał wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej Nr 24 w Kaliszu.

Według przyjętych ustaleń strój szkolny to:

Na Mistrzostwach Międzywojewódzkich Juniorów rozegranych w Łazach koło Koszalina w dniach 24.09 - 1.10.2017 awans do mistrzostw Polski, startując w barwach KTS Kalisz, wywalczyli:

- Zuzanna Jędrzejewska (srebrny medal) w kategorii D11
- Weronika Wawrzyniak (srebrny medal) w kategorii D13
- Szymon Skurniak (srebrny medal) w kategorii C13

Serdeczne gratulacje i powodzenia na Mistrzostwach Polski.

24 września, odbył się XI Bieg Kościuszki organizowany przez II Liceum Ogólnokształcące i Szkolny Związek Sportowy. Uczestnicy biegu głównego zmierzyli się na dystansie 5000 metrów. Tradycyjnie rozegrane zostały także biegi dla dzieci i młodzieży szkolnej. Nasi uczniowie też uczestniczyli w zmaganiach.

W zawodach nasi uczniowie zajęli:
- Daniel Marciniak - II miejsce w skoku wzwyż,
- Piotr Łyskawa - II miejsce w biegu na 300m.
Gratulujemy!!

Opiekunami byli Tomasz Berwald i Michał Szablewski

18 września 2017 r. kolejny raz sprzątaliśmy świat!!!

W imieniu Rady Rodziców informuję, że została wybrana firma, która w roku szkolnym 2017/2018 będzie ubezpieczała uczniów naszej szkoły. Spośród wielu ofert przedstawiciele rodziców i nauczycieli za najkorzystniejszą uznali ofertę Protecta Broker Sp. z o. o. 87-800 Włocławek ul. Kościuszki 16B, lok. 4-5 tel. 665 518 811

W razie pytań proszę kontaktować się z panem Łukaszem Michniewskim nr tel. 603 558 050, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

załączniki: 1 2

Zapraszamy Rodziców uczniów klas pierwszych, czwartych i siódmych Szkoły Podstawowej nr 24 na zebranie, które odbędzie się w dniu 7 września 2017 r. o godz. 17.00.

W programie najpierw spotkanie z dyrektorem w auli szkolnej, następnie spotkania z wychowawcami w klasach.

 

Stowarzyszenie Fajna Szkoła w Kaliszu zaprasza chętnych Rodziców do udziału w ósmej edycji programu społecznego „Strefa zaufania”. Dzięki dotacji Wojewody Wielkopolskiego zostanie uruchomionych pięć psychologiczno-pedagogicznych punktów konsultacyjnych dla rodziców szukających pomocy w rozwiązywaniu problemów rodzinnych, szkolnych i wychowawczych. Punkty będą działały od 4 września do końca listopada 2017 roku w godzinach popołudniowych.

W tym roku pierwszy dzwonek zabrzmiał dla polskich uczniów w dniu 4 września.

Naukę w naszym Zespole Szkół rozpoczęło 50 licealistów w VII LO SMS, przeszło 370 gimnazjalistów z klas drugich i trzecich oraz blisko 200 uczniów nowej Szkoły Podstawowej Nr 24, w tym 66 pierwszaków.

Podczas pięciu kolejnych inauguracji uczniów witała pani dyrektor Aneta Justyńska.

Przed wami niełatwe zadania … Lekcje w szkole, 16 godzin ciężkiej pracy na treningach… weekendowe wyjazdy na turnieje. Dokonaliście ambitnego wyboru: obok edukacji także sport – zwróciła się do licealistów pani dyrektor. Życzyła im wytrwałości oraz sukcesów szkolnych i sportowych.

Z kolei do uczniów klas czwartych i siódmych pani dyrektor powiedziała: Jestem przekonana, że uczestniczymy w historycznym wydarzeniu: oto uczniowie trzech roczników objętych reformą oświatową rozpoczynają naukę w nowej szkole – Szkole Podstawowej Nr 24 im. Jana Pawła II.

Pani dyrektor uspokajała również gimnazjalistów z klas drugich i trzecich: Pewnie z niepokojem spoglądacie na tablicę przed szkołą, gdzie nie ma już Gimnazjum Nr 9. W wyniku reformy oświaty nasze gimnazjum zostało przekształcone w szkołę podstawową. Nie oznacza to jednak, że uczęszczacie do podstawówki. Na zakończenie roku szkolnego otrzymacie świadectwo z pieczęcią Gimnazjum Nr 9 im. Jana Pawła II. Dalej jesteście gimnazjalistami...

Podczas czterech pierwszych uroczystości uczniowie mieli okazję obejrzeć występ teatru szkolnego „Zgrzyt”, który przedstawił utwór zespołu Metallica pt. Unforgiven. Autorem polskiego tekstu tej ballady był pan Tomasz Kubis. Szkolne artystki śpiewem oraz tańcem opowiedziały historię człowieka, który zawierzył złym nauczycielom.

Życzenia udanego roku szkolnego przekazała kolegom i koleżankom Matylda Szymczak, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego.

Najwięcej emocji związanych było z rozpoczęciem roku szkolnego dla pierwszaczków. Tak małych uczniów w tym budynku jeszcze nie było. Uczcie się i bawcie, zdobywajcie nowych przyjaciół! – usłyszały dzieci od pani dyrektor Justyńskiej.

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018

w dniu 4 września 2017 r.

 

- dla VII Liceum Ogólnokształcącego SMS godz. 8.00

- dla klas III gimnazjum godz. 9.00

- dla klas II gimnazjum godz. 10.00

- dla klas IV i VII szkoły podstawowej godz. 11.00

- dla klas I szkoły podstawowej godz. 12.00

 

Uczniów obowiązuje strój galowy!