Dane adresowe

Zespół Szkół nr 9 w Kaliszu
ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24
tel. 62 7685470
fax 62 7685480
zs9@zs9.kalisz.pl

Rok szkolny 2017/18 w SP24

Mamy dobre wieści ze Szklarskiej Poręby, gdzie 14 stycznia 2018 r. Szymon Skurniak z klasy VII b zdobył brązowy medal. Życzymy następnych sukcesów w tym roku.

Uprzejmie informujemy, że spotkania odbędą się w dniach 17, 18 i 19 stycznia 2018 roku zgodnie z poniższym harmonogramem.

W środę, 10 stycznia 2018 r. odbyła się prezentacja programu przygotowanego przez uczniów z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Szkołę odwiedzili rodzice i krewni naszych uczniów oraz przyjaciele szkoły, za co im serdecznie dziękujemy. Aula szkolna pękała w szwach. Niejednej mamie łezka zakręciła się w oku, gdy zobaczyła na scenie swoje dziecko.

Serdeczne życzenia noworoczne złożyła wszystkim pani wicedyrektor Anna Balcerzyk.

Zaproszenie

 

Wszystkich sympatyków naszej Szkoły

mamy zaszczyt zaprosić

na świąteczny program artystyczny,

który zostanie zaprezentowany

w dniu 10 stycznia 2017 r. (środa) o godz. 17.00

w auli Szkoły Podstawowej Nr 24 im. Jana Pawła II w Kaliszu

ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24.

 

Nauczyciele i Uczniowie

22 grudnia 2017 r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć świąteczne przedstawienie inspirowane jasełkami. Na scenie wystąpiło blisko 30 aktorów, którzy wcielili się w role postaci biblijnych. Była Święta Rodzina, pastuszkowie, aniołowie, trzej królowie, król Herod, a nawet diabeł… Nie zabrakło również kolędników z serdecznymi życzeniami.

Ze sceny popłynęła radosna kolęda w wykonaniu chóru i solistów. Widzowie mieli także okazję podziwiać występ dziewcząt z zespołu tanecznego Puls.

Przedstawienie przygotowali uczniowie pod kierunkiem nauczycieli: pani Elżbiety Kirijczuk, pani Barbary Olszewskiej-Śnieguli, pani Violetty Graczyk oraz pana Łukasza Pieniążka. Dekoracją zajęła się pani Katarzyna Jarząb, nowa nauczycielka plastyki.

W dniu 22.12.2017r. nasze drogie "Świetliczaki", chór koła muzycznego "Ćwierćnutki" oraz soliści wraz z wychowawczyniami świetlicy przygotowały Koncert Kolęd. Na występie nie mogło zabraknąć znanych i lubianych pastorałek. Swoją obecnością zaszczyciła nas Szanowna Dyrekcja oraz Wychowawczynie klas 1, a wspólne odśpiewanie oraz odtańczenie ostatniej świątecznej piosenki pt." Pada śnieg" dodało blasku całej uroczystości. 

Dzieci z klasy 1c zorganizowały spotkanie z rodzicami, podczas którego zaprezentowały w przedstawieniu symbole, tradycje i obrzędy Świąt Bożego Narodzenia.Spotkanie zakończyły dziewczynki tańcem ze wstążkami.​

[21.12.2017] Składamy serdeczne podziękowania w imieniu ks. Michała Wysoty, dyrektora Domu Samotnej Matki w Ostrowie Wielkopolskim oraz Domu dla Niepełnosprawnych w Słupii, wolontariuszom pod opieką Moniki Polińskiej oraz pozostałym uczniom i nauczycielom dobrego serca, którzy włączyli się w świąteczną akcję zbiórki prezentów.

Wszystkie maskotki i zabawki oraz ubranka dla dzieci zostały przekazane w świątecznym darze dla osób w trudnej sytuacji życiowej. Tak duże wsparcie ze strony naszej szkoły, spotkało się z bardzo życzliwym przyjęciem. Zostaliśmy zaproszeni do odwiedzin obu ośrodków podczas okresu wielkanocnego, kiedy pogoda będzie bardziej przychylna wycieczkom. Włączamy Dom Samotnej Matki do grona instytucji którym pomagamy.

[19.12.2017] W poniedziałek rozegrano w katowickim Spodku Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół i Przedszkoli w szachach, w których uczestniczylo czworo naszych reprezentantów. Tytuł mistrzowski w kategorii klas VII zdobył Szymon Skurniak z klasy VIIB, W swoich kategoriach: Weronika Wawrzyniak - VIIB - zajęła 7, a Zuzanna Jędrzejewska i Julia Skurniak - IV A - odpowiednio 12 i 42 miejsce. Piękny sukces, gratulujemy.

Zespół Szkół Nr 9 wraz ze Szkolnym Związkiem Sportowym Wielkopolska w Poznaniu oraz Kaliskim Szkolnym Związkiem Sportowym był organizatorem SPORTOWEGO PONIEDZIAŁKU w hali ARENA.

W zmaganiach sportowych udział wzięły dzieci i młodzież ze szkół podstawowych: 7,8,9,10,17,18,24 oraz gimnazjów 3, 4, 7, 9 i 10, a także szkół ponadgimnazjalnych: II LO, III LO, IV LO, ZSE, ZSP Nr 2.

kalisz.naszemiasto.pl

[12.12.2017] Oto krótka historia świętowania przez Świetliczaki Mikołajek w świetlicy szkolnej. Dzieci otrzymały papierowe reniferki, z charakterysztycznym Rudolfim noskiem, którego wychowawczynie świetlicy zastąpiły lizakiem. Kolejnym prezentem był seans kinowy w sali świetlicy, na którym nie zabrakło obowiązkowego popcornu.

Oliwia Bednarz

[12.12.2017] Z inicjatywy biblioteki szkolnej, kończący się 2017 rok – rok Stefana Szolc Rogozińskiego, został podsumowany prezentacjami multimedialnymi na temat życia i dokonań kaliszanina.

Jerzy Wasilkowski z Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu zaprezentował dzieciom wkład pracy i dokonań kaliszanina St. Szolc Rogozińskiego. Opowiedział o historii naszego miasta, ludziach w nim żyjących i pamiątkach które po sobie zostawili. Uczniowie doskonale wiedzieli gdzie w Kaliszu znajduje się ławeczka z postacią wielkiego podróżnika i chętnie słuchali o jego osiągnięciach.

[11.12.2017] W piątek tj. 1.12 odbyły się w klasach pierwszych zajęcia profilaktyczne z zdrowego żywienia, które przeprowadziła w klasach p. Edyta Strójwąs - nauczyciel w-f. Dzieci uważnie słuchały"Dlaczego należy dbać o własne zdrowie" i jak należy układać dzienny swój jadłospis, by prawidłowo się odżywiać. Uczniowie z przygotowanych materiałów przez panią i uczennice z klas starszych  wykonały piramidę zdrowia, którą w klasach można podziwiać i korzystać z jej rad. 

[11.12.2017]

[11.12.2017] W dniu Mikołajek dzieci z klas pierwszych doświadczyły wizyty samego Mikołaja, który to zostawił dla nich list oraz prezenty. Poszukiwania listów i prezentów odbyły się w towarzystwie uroczej choinki,której zaśpiewały piękną piosenkę. Ten dzień upłynął  dzieciom w radości, pełnym niespodzianek.

[11.12.2017] W tym roku szkolnym od listopada klasy pierwsze uczestniczą w cyklicznych spotkaniach z muzyką w Szkole Muzycznej. Dzieci bawiły się już w rytmach muzyki cygańskiej i śpiewały kolędy i pastorałki. 

W ramach zajęć dodatkowych, dzieci mogą spełniać swoje  zainteresowania i rozwijać zdolności w konstruowaniu z elementów klocków lego najrozmaitszych zabawek. Te zajęcia odbywają się cyklicznie w środy. Zapraszamy.

Wideo 'Dom Mikołaja'

Dla naszych pierwszaków od dziewczyn z klasy 3G.

[10.12.2017] W piątek 8. grudnia odbył się w naszej szkole Weihnachtsmarkt. W czasie kiermaszu uczniowie z kl. II i III gimnazjum sprzedawali świąteczne wypieki przygotowane według niemieckich przepisów. Na pięknie udekorowanych przez uczniów stoiskach można było znaleźć niemieckie pierniczki, cynamonowe gwiazdki, kruche maślane ciasteczka, waniliowe księżyce, czy też tradycyjną świąteczną struclę (czyli Stollen). Zebrane pieniądze uczniowie przeznaczyli na świąteczne paczki dla potrzebujących kolegów i koleżanek naszej szkoły.

6 grudnia 2017 r. na zajęciach sportowych ukierunkowanych na piłkę siatkową dla uczniów klas czwartych odbył się Turniej Mikołajkowy Minisiatkówki. Był to pierwszy turniej z planowanego cyklu turniejów dla najmłodszych adeptów siatkówki w naszej szkole. W organizacji i przeprowadzeniu imprezy pomogli uczniowie klasy drugiej VII LO SMS. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, napoje i słodycze. Zajęcia z uczniami prowadzą: pani Olga Owczynnikowa i pan Mariusz Pieczonka.