Dane adresowe

Zespół Szkół nr 9 w Kaliszu
ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24
tel. 62 7685470
fax 62 7685480
zs9@zs9.kalisz.pl

Rok szkolny 2017/18 w SP24

[4.12.2017] W naszej szkole andrzejkowe wróżenie dla wszystkich uczniów zorganizowali wolontariusze oraz samorząd szkolny.

[28.11.2017] Kolejny już raz pierwszaki z 1 c spotkały się z bohaterami książki „Jacek, Wacek i Pankracek” Miry Jaworczakowej. Przygody pierwszoklasistów przykuwają uwagę dzieci i przypominają o dobrym zachowaniu w szkole i w domu. Rozumienie tekstu sprawdzane jest za pomocą gry „bomba” która jest uatrakcyjnieniem wspólnego czytania i dzieci wprost za nią przepadają. Kolejne tym razem czytanie z Mikołajem już za 2 tygodnie.

W dniu 24.listopada w Świetlicy szkolnej, nasze Świetliczaki obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci wysłuchały opowiadania pt. "Cztery pory roku z Kubusiem Puchatkiem - jesień". Następnie po krótkiej rozmowie nt. przyjaciół Stumilowego Lasu, dzieci zostały uhonorowane medalami Przyjaciela Pluszowego Misia. Kolejnym etapem była niespodzianka dnia, czyli olbrzymi nowy mieszkaniec świetlicy - Edward. Naszym Świetliczakom przypadł on ogromnie do gustu. Ostatnim etapem były prace plastyczne wykonane z papierowych miseczek i artykułów plastycznych. Dzieci pilnie pracowały pod czujnym okiem Edwarda.

Oliwia Bednarz

Pierwszaki z 1 b z wychowawcą Joanną Czaplicką oraz z Moniką Polińską odwiedziły Filię nr 9 Biblioteki Publicznej w Kaliszu. 
Dzieci po oprowadzeniu po bibliotece i zapoznaniu się z księgozbiorem dziecięcym, mogły obejrzeć w mini teatrzyku historię kaliskiego podróżnika Stefana Szolc Rogozińskiego. Zachwycone były zarówno formą opowiedzianej wierszem historii jak i treścią utworu. Kolejne spotkania z pierwszakami w bibliotece już w nowym roku szkolnym.

[24.11.2017] Do obchodów tego miłego święta przyłączyli się również nasi najmłodsi uczniowie, przygotowując dla wszystkich  rysunkowe pozdrowienia. Aby ten uśmiech trwał cały rok.

[24.11.2017] Przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola „Calineczka” w Kaliszu odwiedziły naszą szkołę i uczestniczyły w zajęciach komputerowych, promujących gry edukacyjne oraz naukę on-line wspomagającą zajęcia przedszkolne. Dzieci były zachwycone programami komputerowymi. Podobały im się profesjonalnie wyposażone sale komputerowe oraz lekcyjne. Odwiedziły również świetlicę szkolną i bibliotekę. Kolejne wspólne spotkanie, tym razem z książką drukowaną na początku grudnia.

Świąteczna Akcja rozpoczęta.

Otwórz swoje serce w ten przedświąteczny czas i przynieś do biblioteki szkolnej:

21 października 2017 r. w naszej szkole podziwialiśmy młodych aktorów ze szkół podstawowych. W tegorocznej edycji Przeglądu wzięło udział 15 uczestników z Kalisza, powiatu kaliskiego oraz ostrowskiego. Jury w składzie: Kamilla Kiermasz, Barbara Wąsik, Dariusz Sosiński – przewodniczący przyznało nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach wiekowych.

18 listopada 2017 r. odbyły się zawody o Mistrzostwo Kalisza w szachach. Szkoła Podstawowa nr 24 wystawiła w zawodach dwie reprezentacje. Klasy i-VI startowały w Igrzyskach Dzieci, a VII i I-II w Igrzyska Młodzieży Szkolnej.

W starszej kategorii drużyna w składzie: Weronika Wawrzyniak, Szymon Skurniak, Kasper Wroczyński, Bartosz Sukiennik i Igor Sobiś zajęła I miejsce i wywalczyła awans do zawodów wojewódzkich.

W młodszej kategorii drużyna w składzie: Zuzanna Jędrzejewska, Julia Skurniak, Mateusz Balcerzak i Kajetan Zawartka nie wywalczyła awansu.

„Na patriotyczną nutę” – to tytuł koncertu pieśni, który odbył się w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole. Koncert został przygotowany przez chór, solistów i zespół muzyczny pod kierunkiem pana Łukasza Pieniążka. Usłyszeliśmy następujące pieśni: „My, Pierwsza Brygada”, „Piechota”, „Wojenko, wojenko”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „Przybyli ułani pod okienko”. Wielu uczniów i nauczycieli zgromadzonych na widowni włączyło się do patriotycznego śpiewania.

Wspólne śpiewy przeplatane były komentarzem historycznym, który przedstawili uczniowie przygotowani przez pana Piotra Molendę.  

Warto uczyć się świętego uczucia miłości Ojczyzny z tych dumnych pieśni – powiedziała na zakończenie imprezy pani dyrektor Aneta Justyńska.

Uprzejmie informujemy, że spotkania odbędą się w dniach 15, 16, 17 i 23 listopada 2017 roku zgodnie z poniższym harmonogramem.

30 października w Sali Recepcyjnej Ratusza odbyło się uroczyste podsumowanie projektu o tematyce ekologicznej „TworzyMY zdrową atmosferę Kalisza – edukacja ekologiczna mieszkańców Kalisza poprzez wydawanie publikacji, festyn ekologiczny, konkursy i warsztaty”.

W ramach projektu rozstrzygnięto konkurs na najlepszy scenariusz lekcji przyrody dotyczący niskiej emisji. II miejsce w konkursie zdobyła pani Marta Pietrusiak, za scenariusz pt: „Smog bardziej straszny niż smok”. Szkoła Podstawowa nr 24 otrzymała Eco walizki, a w nich narzędzia pomocne w badaniu gleby i wody.

Gratulujemy!

Niecodzienne wydarzenie miało miejsce w naszej szkole w poniedziałek 30 października. Na korytarzach i w klasowych ławkach pojawiły się dzieci i młodzież w niezwykłych strojach: dzieci klas pierwszych i czwartych przebrane za aniołki z aureolą nad głową i pięknymi anielskimi skrzydłami, a ich starsi koledzy i koleżanki z klas 7 i oraz 2 i 3 gimnazjum za Świętych.

[2.11.2017] 68 uczniów klas pierwszych z naszej szkoły podstawowej odebrało dziś z rąk prezydenta Kalisza, pana Grzegorza Sapińskiego gratulacje z okazji rozpoczęcia nauki.

www.kalisz.pl

Już od 18 lat w październiku obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

Święto jest organizowane od 1999 roku przez: International Association of School Librarianship – IASL-Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego.

W naszej szkole również organizowane są rokrocznie działania mające na celu popularyzację czytelnictwa i biblioteki szkolnej. Zaakcentowanie Święta Bibliotek Szkolnych, propaguje zainteresowanie książką, rozbudza wyobraźnię czytelniczą a także podnosi poziomu czytelnictwa, integruje środowisko szkolne, zwraca uwagę na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

Spotkanie na czytanie w klasie 1 c z inicjatywy wychowawczyni Joanny Dominiak będzie się odbywało cyklicznie co dwa tygodnie w celu zapoznania dzieci z klasyką literatury dziecięcej oraz nawyku głośnego czytania i słuchania.Dzisiejsze spotkanie zapoczątkował J.Brzechwa doskonale znany wszystkim dzieciom a czytany przez Monikę Polińską. Kolejne spotkanie już za dwa tygodnie którego autorem będzie J.Tuwim.

Uczennice klasy VII A SP 24 - Lena Nowak, Katarzyna Fiszbach, Alicja Wierzbicka oraz Dominika Stankiewicz SP 17 wzięły udział w Wojewódzkim Turnieju Talentów S.O.S. w Szamotułach, dwie zawodniczki Lena Nowak i Alicja Wierzbicka zakwalifikowały się do 16 - osobowej kadry Wielkopolski S.O.S.

Ewa Komorowska

Zamiast nudzić się w domu w leniwy niedzielny ranek przyjdź 29.10.2017 do kaliskiego parku. Za wspólnie przebiegnięte kilometry, jeden z kaliskich ośrodków otrzyma sprzęt sportowy i rehabilitacyjny.

Biblioteka szkolna zorganizowała konkurs pt. „Przeczytałeś? – Namaluj! Scena z ulubionej książki „ Udział w plastycznych zmaganiach wzięli uczniowie klas I i IV. Dwie prace wybrane przez komisję konkursową zostały wysłane do Poznania na dalszy etap konkursu. Są to rysunki Leny Stanoch z klasy 1b oraz Alicji Plewki z klasy 4c. Ponadto przyznano trzy nagrody w kategorii klas pierwszych i czwartych. W klasie pierwszej: 1 miejsce zdobyły prace Hani Osińskiej z 1b i Kuby Chrzanowskiego z 1a, drugie miejsce zdobył Kacper Słodziński z kl. 1c, trzecie miejsce Ola Urbaniak z 1a. W klasach czwartych pierwsze miejsce przyznano Zuzi Bruś z 4b, drugie miejsce Alicji Plewce z klasy 4c, trzecie miejsce zdobyła Julia Klaska z 4a oraz Julia Skurniak z 4a. Ponadto przyznano dwa wyróżnienia. Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie czytelniczym serdecznie gratulujemy, Wszystkie prace plastyczne można oglądać na korytarzach szkolnych- będę ozdobą szkoły jeszcze przez tydzień.

[19.10.2017] Wolontariusze rozpoczęli współpracę z przedszkolakami z Niepublicznego Przedszkola „Calineczka”. 
Pierwsze spotkanie odbyło się we wrześniu pod hasłem „Umiem liczyć i znam figury geometryczne”, książka Małgorzaty Strzałkowskiej pt. „Koła, trójkąty, prostokąty” pomogła maluchom w nauce rozróżniania figur i powtórce liczenia do 10. 
Kolejne spotkanie czytelnicze maluchów odbędzie się w naszej szkole w ramach akcji „Czytam sobie w bibliotece”.