Dane adresowe

Zespół Szkół nr 9 w Kaliszu
ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24
tel. 62 7685470
fax 62 7685480
zs9@zs9.kalisz.pl

Rok szkolny 2018/19 w SP24

Listy uczniów po zmianach w związku z powstaniem nowych oddziałów na poziomie klasy IV i VI zostaną umieszczone przy wejściu głównym do szkoły od 6 lipca 2020 r.

Informację można również uzyskać telefonicznie w sekretariacie szkoły, tel. 62 76 85 470.

Na podstawie §11b Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 25 marca 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

 [§11b. W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty, o których mowa w art. 158 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, wyniki postępowania rekrutacyjnego w formie list kandydatów, o których mowa w art. 158 ust. 1 i 3 tej ustawy, podaje się do publicznej wiadomości także na stronach internetowych tych jednostek.]

[6.01.2020] Jak co roku w okresie przedświątecznym wolontariusze SKC wraz Bernadetą Kasprzak oraz całą społecznością szkolną wzieli udział w akcjach zorganizowanych przez Caritas Diecezji Kaliskiej i bardzo hojnie podzielili się z najbardziej potrzebującymi.

Uczniowie wzięli udział w akcjach:

2 września 2019 r. odbyły się cztery apele dla uczniów, podczas których uroczyście zainaugurowano  rok szkolny 2019/2020 w Szkole Podstawowej nr 24 w Kaliszu. Od września do 21 oddziałów szkoły podstawowej uczęszcza 455 uczniów, w tym 94 do klas pierwszych.

Niezwykle ciepło witane były w szkole pierwszaki. To był dla nich szczególny dzień i wielkie przeżycie. Równie przejęci byli ich rodzice. 

Serdeczne życzenia na nowy rok szkolny złożyły uczniom i nauczycielom pani dyrektor Aneta Justyńska oraz przewodnicząca szkoły Pola Gruszka z klasy VIC.   

Zebrani wysłuchali też wesołej piosenki w wykonaniu Alicji Brąszewskiej z klasy VIIIA.  

Podczas uroczystości oddano hołd ofiarom II wojny światowej w 80 rocznicę agresji Niemiec na Polskę.

Zebraliśmy 6414 zł!!!! Dziękujemy wszystkim darczyńcom za wsparcie akcji.

Piotrkowi życzymy powrotu do zdrowia!

 

W piątek, 14 czerwca, klasa VII A zrealizowała zajęcia edukacyjne w plenerze. Podczas kilku godzin spędzonych w pobliskim Gołuchowie, uczniowie samodzielnie poszukiwali odpowiedzi na pytania związane z Gołuchowskim Parkiem oraz Pokazową Zagrodą dla Zwierząt. Gatunki drzew, rodzaje paśników i budek lęgowych dla ptaków oraz szczegóły dotyczące żyjących w Zagrodzie zwierząt, to zagadnienia, o których uczniowie mogą wiele powiedzieć. Klasa wzięła też udział w lekcji muzealnej na Gołuchowskim Zamku, podczas której zwiedziła wszystkie jego wnętrza. Oprócz odkrywania i poznawania, uczniowie cieszyli się swoim towarzystwem, chwilami beztroski i wspólnej zabawy.

Danuta Skibińska, Karina Kłysz

W środę 29 maja 2019 r. w naszej szkole został zorganizowany wieczór w bibliotece szkolnej dla klasy I i II szkoły podstawowej.

W programie była przewidziana nauka ZUMBY, zajęcia plastyczne o tematyce literackiej, kalambury oraz konkursy zagadek ze słodkimi nagrodami. Dzieci bawiły się doskonale. Dziękujemy nauczycielom : Annie Balcerzyk, Joannie Dominiak, Pani wicedyrektor oraz Monice Polińskiej za opiekę nad 5 osobowej grupy uczniów przybyłych na spotkanie.

[31.05.2019] Aleksander Walaszczyk i Aleksander Czajkowski najlepszą parą w finale rejonu w piłce plażowej.W turnieju pokonali wszystkie zespoły tym samym awansując do finału wielkopolski Igrzysk Młodzieży Szkolnej, które odbędą się we Wrześni.

Serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!

Edyta Strójwąs

[Aktualizacja 1.06.2019]

Szkoła Podstawowa nr 24 im. Jana Pawła II w Kaliszu - drugie miejsce w Polsce w szachach drużynowych na dwie rundy przed końcem.

Podsumowanie

Zakończone w sobotę, 1.06.2019, Igrzyska Młodzieży Szkolnej w dyscyplinie szachy drużynowo przyniosły sukces Szkole Podstawowej nr 24 w Kaliszu. Zespół w składzie: Szymon Klaska, Michał Kulig, Szymon Skurniak, Bartosz Sukiennik i Weronika Wawrzyniak zajął drugie miejsce w finale ogólnopolskim. Turniej został zorganizowany przez SZS Opolskie w Pokrzywnej. W zawodach wzięło udział 18 zespołów wyłonionych w eliminacjach w poszczególnych województwach. Nasza drużyna zajęła I miejsce w województwie wielkopolskim.

Oprócz sukcesu drużynowego świetne wyniki pokazali: Weronika Wawrzyniak - II miejsce na 4. szachownicy i Szymon Skurniak - I miejsce na 2. szachownicy.

 Jacek Wegner

Relacje: kalisz.pl calisia.pl faktykaliskie.pl kalisz.naszemiasto.pl

[25.05.2019] XXVII Miejski Konkurs Recytatorski im. Marii Konopnickiej zorganizowany pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Kalisza w Szkole Podstawowej Nr 10 w Kaliszu zakończył się dla naszych uczniów zdobyciem pierwszego miejsca w kategorii wiekowej klas IV – VI oraz pierwszego i trzeciego w kategorii wiekowej klas I-III, szkoły podstawowej.

Uczniowie recytowali dwa wybrane przez siebie utwory. Komisja konkursowa, składająca się z przedstawicieli środowisk kultury i nauki, przyznała I miejsce w kategorii klas I-III Julii Rubik z klasy IIc oraz III miejsce Aleksandrze Kalecie z klasy Ia. W kategorii klas IV-VI I miejsce zajęła również uczennica naszej szkoły Pola Gruszka z klasy Vc. Doskonale spisał się także Adam Sroczyński z Va. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy sukcesu i zdobytych nagród.

[23.05.2019] W ubiegły czwartek klasa VII A odwiedziła stolicę Wielkopolski. Podczas podchodów na Starym Rynku uczniowie samodzielnie "odkrywali" bardziej i mniej znane miejsca tam zlokalizowane oraz wykonywali związane z nimi zadania. W Rogalowym Muzeum Poznania przyswoili wiele słów z gwary poznańskiej i spróbowali swoich sił w wypieku tradycyjnych Rogali Świętomarcińskich. Natomiast warsztaty w Muzeum Czekolady dostarczyły uczestnikom wielu emocji przy wyrobie własnych czekoladowych tabliczek. Wspólnie spędzony dzień utwierdził uczniów w przekonaniu, że Poznań to miasto warte poznania.

Danuta Skibińska, Karina Kłysz

W dniu 20 maja 2019 roku odbyły się Mistrzostwa Miasta Kalisza w Piłce Siatkowej Plażowej na boiskach Kaliskiego Aquaparku. Nasze zespoły ze SP 24 zajęły kolejno 1,2 i 3 miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w rozgrywkach rejonowych. Powodzenia.

Ewa Komorowska, Grzegorz Kalek

14 maja 2019 klasa 4A brała udział w warsztatach gotowania w pizzerii Domino’s w Mini Parku. Uczniowie mieli okazję do samodzielnego przygotowania własnej pizzy z wybranymi przez siebie dodatkami do niej. Kucharze pizzerii opowiadali o tajnikach tworzenia idealnego ciasta na pizzę, ale sekretu kulinarnego przepisu nie poznaliśmy! Warsztatom towarzyszyła znakomita atmosfera i świetna zabawa przy wspólnym jedzeniu.

Marta Siwiak

15, 16, 17 kwietnia 2019 r. odbył się pierwszy w historii egzamin ósmoklasisty. Obejmował on język polski, matematykę oraz język obcy nowożytny. W naszej szkole przystąpiło do niego 65 uczniów. Egzamin przebiegł zgodnie z procedurami i bez zakłóceń, pomimo trwającego strajku nauczycieli. Uczniowie doskonale poradzili sobie ze stresem egzaminacyjnym. Sprawdzian wiedzy ocenili na umiarkowanie trudny.  

Wyniki egzaminu zostaną ogłoszone 14 czerwca 2019 r. Wydanie zaświadczeń nastąpi 21 czerwca.

Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest warunkiem koniecznym do ukończenia szkoły podstawowej. Rezultaty uzyskane na egzaminie będą uwzględnianie podczas rekrutacji na kolejny poziom edukacyjny.

Trzymam kciuki za naszych ósmoklasistów!

Aneta Justyńska

Dyrektor

Szanowni Rodzice,

Dyrektor Zespołu Szkół Nr 9 w Kaliszu informuje o zmianie terminów rekrutacji do Szkoły Podstawowej nr 24 w Kaliszu:

Szanowni Rodzice!

Informuję, że egzamin ósmoklasisty odbędzie się zgodnie z harmonogramem.

 

Szanowni rodzice uczniów młodszych klas szkoły podstawowej!

W związku z egzaminami proszę nie posyłać dzieci do szkoły w poniedziałek, wtorek i środę (tj. 15, 16,17  kwietnia). Nie jestem w stanie zapewnić im żadnej opieki.

Proszę o zrozumienie.

 

Aneta Justyńska

Dyrektor Szkoły

[4.04.2019] Po raz czwarty i ostatni w tym roku szkolnym, wolontariusze brali udział w akcji zbiórki pieniędzy na rzecz Fundacji „Dziewczynka z Zapałkami” Zebrane fundusze będą wsparciem dla dzieci z ubogich rodzin i pomogą im w wyjazdach wakacyjnych, dofinansowaniu obiadów szkolnych oraz zakupie biletów miesięcznych do szkoły. Wszystkim zaangażowanym w wolontariat serdecznie dziękujemy za pomoc okazywaną innym.

[4.04.2019] Po raz kolejny wolontariusze z naszej szkoły odwiedzili starszaków z Niepublicznego Przedszkola „Calineczka” w Kaliszu,. Głośne czytanie bajek i wierszy dzieciom to najlepsza rzecz jaką można zrobić dla ich rozwoju. Książka to przecież  źródło wiedzy, rozwija empatię, rozbudowuje słownictwo dziecka.

Książka uspokaja, poszerza zainteresowania i rozbudza ciekawość. Dlatego kontakt ze słowem pisanym jest taki ważny  i trzeba o niego dbać i rozwijać miłość do książek od najmłodszych lat. Tą rolę w naszej szkole pełnią wolontariusze pod opieka Moniki Polińskiej.

Dodatkowe konsultacje naborowe do klasy piłka nożna dla rocznika 2003 w VII LO SMS: 

- piątek 24 maja w godz. 18.30-19.30 oraz piątek 31 maja 2019 r. w godz. 18.30-19.30.

Zapraszamy również w środę 29 maja 2019 r. w godz. 18.00-19.00. 

Obowiązuje strój sportowy!

----------------------------------------------------------------------------------

Konsultacje – piłka siatkowa:

- 6 kwietnia 2019 r.w godz. 10.00-12.00 dla dziewcząt i chłopców;

- 17 kwietnia 2019 r. w godz. 14.30-16.30 dla dziewcząt i chłopców;

- 11 maja 2019 r. w godz. 10.00-12.00 dla dziewcząt.

Konsultacje prowadzą:

- dla dziewcząt – p. Daniel Przybylski

- dla chłopców – p. Edyta Strójwąs