Dane adresowe

Zespół Szkół nr 9 w Kaliszu
ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24
tel. 62 7685470
fax 62 7685480
zs9@zs9.kalisz.pl

Rok szkolny 2018/19 w SP24

W dniach 21 i 22 marca uczniowie klas VB oraz VC pod opieką p. Anny Gajzler-Biernat uczestniczyli w warsztatach graficznych w Centrum Rysunku i Grafiki im. Tadeusza Kulisiewicza. Uczniowie rozpoczęli swoją twórczą przygodę od obejrzenia wystawy tymczasowej pt " Zakochani w Kaliszu", podczas której zaznajomili się z portretami, sukniami ślubnymi, garniturami, listami miłosnymi dostępnymi na ekspozycji. Ponadto usłyszeli opowieść o miejscach, ludziach i zwyczajach, o zakochanych w sobie kaliszanach. Następnie Pani Kalina Grabińska wprowadziła uczniów w świat grafiki warsztatowej. Wyjaśniła podstawowe cechy grafiki, omówiła przykładowe techniki. Wyjaśniła uczniom zasady pracy przy wypukłodruku. Kolejno uczniowie próbowali własnych sił przy wykonaniu matrycy, a następnie swych pierwszych autorskich odbitek.

W ramach akcji „Czytanie jest bomba” uczniowie klasy 2 c z okazji Światowego Dnia Snu (15.03.- piątek) wypożyczyli z biblioteki szkolnej baśnie i bajki na dobranoc. Tym razem to nie nauczyciel a  uczniowie będą opowiadali treść bajek przeczytanych samodzielnie lub z rodzicami przed snem. Monika Polińska polecała drugoklasistom baśnie, dzięki którym można łatwiej zasnąć z głową pełną kolorowych marzeń i postaci z bajek. Wspólne czytanie przed snem to jeden z wielu sposobów krzewienia czytelnictwa wśród najmłodszych. Po wysłuchaniu wypowiedzi dzieci z przeczytanych bajek, wniosek jest tylko jeden „czytanie jest bomba”.

[21.03.2019] W Mistrzostwach Miasta Kalisza w piłce siatkowej nasi uczniowie zajęli II m. tym samym awansując do finału Rejonu. W 1/4 finału wojewódzkiego zajęli III m.

Serdecznie gratulujemy!

Edyta Strójwąs

Julia Skurniak z klasy 5A w niedzielę [17.03.2019] zdobyła 2 miejsce w kategorii dziewcząt. Gratulujemy! Szczegóły

Od 1 września 2019 otwieramy klasy: pierwszą, czwartą, siódmą.

[17.03.2019] Szymon Skurniak z klasy 8B, występujący w barwach Kaliskiego Towarzystwa Szachowego, zdobył wysokie, piąte miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski. Sukces poparł wypełnieniem normy na wyższą kategorię szachową - wyniki szczegółowe. Jeżeli w następnych turniejach potwierdzi swoją klasę, zdobędzie tytuł kandydata na mistrza.

Jacek Wegner

W dniu 14 marca 2019 roku nasza drużyna dziewcząt ze SP 24 pod opieką trenerki Ewy Komorowskiej zajęła II miejsce w 1/4 Finału Wojewódzkiego w piłce siatkowej - Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Serdecznie gratulujemy.

Dnia 13 marca w hali sportowej II LO zakończyły się Mistrzostwa Kalisza w Piłce Koszykowej chłopców.

Nasza szkoła po pokonaniu kolejno SP 14, KSO Edukator, SP 18 i SP 7 zajęła I miejsce. SP 24 wystąpiła w składzie: Piotr Olczak, Jędrzej Raczyk, Marek Weber, Adam Andrzejak, Kamil Przysiecki, Szymon Kołpak, Tymon Kołpak, Jakub Ubycha.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale rejonu, który odbędzie się 26 marca w Ostrowie Wielkopolskim.

Grzegorz Kalek

[5.03.2019] Cyklicznie odbywają się spotkania czytelnicze w klasach 1 i 2 poświęcone wdrażaniu czytelnictwa od najmłodszych lat, poprzez głośne czytanie. Maluchy często rysują bohaterów poznanych książek, rozwiązują krótkie testy przygotowane pod kątem wysłuchanego opowiadania lub wiersza. Robią to bardzo chętnie, ponieważ uruchamiając wyobraźnię mogą swoje emocje przelać na kartkę papieru w postaci pięknego, kolorowego rysunku. Krótkie testy dla klasy 2 w formie pisemnych zadań, sprawdzają umiejętność czytania i słuchania ze zrozumieniem.

Uczniowie z klas 1 i 2 bardzo lubią spotkania z książką, które prowadzi dla nich Monika Polińska we współpracy z Joanną Dominiak.

[5.03.2019] Uczniowie klasy 7A z inicjatywy Moniki Polińskiej uczestniczyli w warsztatach językowych, zorganizowanych przez Filię Nr 9 Biblioteki Publicznej w Kaliszu.

Młodzież brała udział w zabawach językowych, w wyszukiwaniu błędów w reklamach, zwrotach powszechnie używanych oraz potocznych powiedzeniach. Warsztaty zakończyły się projekcją filmu o polskich gwarach. Prowadząca zajęcia p. Joanna Piotrowska była bardzo zadowolona z wiedzy uczniów, którzy nie mieli najmniejszych problemów w wyszukiwaniem błędów powszechnie popełnianych.

Informacja o egzaminie ósmoklasisty 2019 r.

 

Do egzaminu ósmoklasisty przystępują uczniowie VIII klasy szkoły podstawowej.

Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Nie jest określony minimalny wynik, jaki uczeń powinien uzyskać, dlatego egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać.

Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany w formie pisemnej.

Egzamin odbywa się w kwietniu. Uczeń, który z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie ‎przystąpi do egzaminu w tym terminie, przystępuje do niego w czerwcu.‎

Szkoła Podstawowa nr 24 informuje o rozpoczęciu konsultacji naborowych do klas 6 i 7 dziewcząt i chłopców o profilu siatkarskim.

24.02.2019 w naszej hali odbył się I Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki Chłopców o Puchar Dyrektora Sp 24 w Kalisz.

W turnieju udział wzięło 6 zespołów: Łochów (województwo kujawsko pomorskie), Jarocin, Turek, Stawiszyn i oczywiście nasz zespół z Kalisza. Turniej był bardzo wyrównany a nasza drużyna grała w osłabieniu (dwóch zawodników zachorowało) i uplasowała się na 5 miejscu. Medale i puchary na zakończeniu turnieju wręczyła pani dyrektor naszej szkoły Aneta Justyńska. „Zdecydowanie lepsza była gra niż miejsce, które zajęliśmy” – powiedział po turnieju organizator i zarazem trener naszego zespołu Mariusz Pieczonka.

Na zakończenie I semestru w dniu 11.01.2019r., odbył się w naszej szkole bal karnawałowy. Tegorocznym motywem była kraina wiecznego śniegu i lodu – Antarktyda. W którym dominowały pingwiny, niedźwiedzie i foki. Sceneria w auli była wyjątkowa. Bal rozpoczął „Taniec pingwina”. Słowo otwierające bal udzieliła p. dyr. A. Justyńska. Dzieci bawiły się w rytmach współczesnej muzyki . Całość urozmaicały konkursy, w jednym z nich wybrano króla i królową balu klas pierwszych i drugich, którzy zatańczyli do piosenki M.Rodowicz - Niech żyje bal. Na zakończenie balu wszyscy, którzy byli nominowani do nagród w konkursach otrzymali drobne prezenty i dyplomy. Na zakończenie wykonaliśmy sobie zdjęcie z p.dyr. Bal prowadziła p. J.Dominiak.

23.02.2019 w Szkole Podstawowej nr 18 odbył się I Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki Chłopców w kategorii dwójek i trójek o Puchar Dyrektora Sp 18 w Kaliszu.

W turnieju udział wzięło 22 zespołów w kategorii dwójek (uczniowie czwartej klasy szkoły podstawowej) i 11 zespołów w kategorii trójek (uczniowie piątej klasy) nasze drużyny występowały pod szyldem MUKS Amber Kalisz. W kategorii dwójek zajęliśmy 15 miejsce (drużyna w składzie Jan Kurzajczyk, Jan Wrona), 20 miejsce (drużyna w składzie Miłosz Borowiec i Szymon Wyborny, Jakub Cieślak) i 21 miejsce (drużyna w składzie Paweł Kłosiński, , Rafał Rzepecki, Mateusz Sarzyński), w kategorii trójek zajęliśmy 5 miejsce (drużyna w składzie Franek Nowicki, Michał Kasprzek i Wiktor Lis), 7 miejsce (drużyna w składzie Kajetan Zawartka, Maksymilian Przybyłek i Wiktor Pudełko), 10 miejsce (drużyna w składzie Nikodem Szajdziński, Paweł Trzęsicki, Maciej Kucharczyk i Marcin Nowak). Trenerem zespołów był Mariusz Pieczonka.

14 stycznia 2018 roku uczniowie klasy VB spotkali się z ratownikiem medycznym, który prywatnie jest tatą Julii Bukwy. Podczas spotkania gość udzielał fachowego instruktażu oraz zademonstrował procedury postępowania podczas udzielania pierwszej pomocy. Uświadomił uczniom, że najprostsze czynności wykonywane w ramach pierwszej pomocy ratują życie, przypomniał numery telefonów alarmowych oraz objaśnił działanie defibrylatora AEG.

Każdy z uczniów miał możliwość przećwiczenia nabytych umiejętności pod fachowym okiem.

Agnieszka Nowak

[7.11.2018] Ponad 120 dzieci, uczniów klas IV i V Szkoły Podstawowej nr 24 w Kaliszu, wzięło udział w pokazowej lekcji siatkówki, która odbyła się w hali Kalisz Arena. W rolę nauczycielek wcieliły się zawodniczki zespołu Energa MKS Kalisz. Podczas zajęć było dużo ruchu i świetnej zabawy nie tylko dla dzieci, ale także samych siatkarek. Dyrekcja szkoły liczy, że będzie to wydarzenie, które na stałe wpisze się w kalendarz szkolny.

Czytaj

[31.10.2018] Miesiąc Bibliotek Szkolnych to cza kiedy można zwiedzić i poznać „od podszewki” również inne biblioteki. Klasa 2C wraz z wychowawczynią Joanną Dominiak i Moniką Polińską, odwiedziła Bibliotekę Publiczną im. A.Asnyka w Kaliszu. Uczniowie mogli obejrzeć nie tylko pomieszczenia czytelni i wypożyczalni, odwiedzili również magazyny wypełnione książkami od sufitu po podłogi i to właśnie one zrobiły na maluchach największe wrażenie. W dziale starodruków uczniowie zaopatrzeni w białe płócienne rękawiczki mogli zobaczyć kroniki pisane ręcznie, starodruki sprzed 130 lat oraz inne ciekawe dokumenty, które gromadzi biblioteka. Zachwyt budziły kajety sprzed 80 lat zapisane ładnym kaligraficznym pismem a znaczki i medale okolicznościowe wydawane z różnych okazji to prawdziwe rarytasy, które przypominały PRL. Po bibliotece i jej działach oprowadzała nas p. Monika Waliś zaprzyjaźniony pracownik z biblioteki głównej, która często odwiedza naszą szkołę promując m.in. odzyskanie niepodległości przez Polskę oraz inne święta wpisane w naszą historię i kulturę.

[1.03.2019] W miniony wtorek podsumowano w Zespole Szkół nr 9 projekt edukacyjny ,,Wielkopolan drogi do niepodległości”. Uroczystość, w której uczestniczyli zaproszeni goście, delegacje szkół im. Powstańców Wielkopolskich oraz społeczność szkoły miała podniosły charakter. Organizacja spotkania była możliwa dzięki współpracy ZS nr 9 z kaliskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli.

Otwarcia konferencji dokonali: Dyrektor Dorota Kinal z Departamentu Edukacji i Nauki UMWW), Violetta Słupianek (Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Dyrektor Delegatury w Kaliszu) oraz Tadeusz Skarżyński (Wiceprzewodniczący Rady Miasta Kalisza). Przybyłych gości powitali: Aneta Justyńska (Dyrektor ZS nr 9 w Kaliszu) oraz Jarosław Wujkowski (Dyrektor ODN Kalisz). Program wtorkowego spotkania w dniu 26 lutego obejmował: konferencję, wystawę, występy uczniowskich zespołów i promocję dobrych praktyk edukacyjnych. Tematem przewodnim uroczystości były działania związane z 100 rocznicą zwycięskiego Powstania.

[30.10.2018] Z okazji Miesiąca Bibliotek Szkolnych zaproszono p.Różę Pomiecińską z Książnicy Pedagogicznej im. A, Parczewskiego w Kaliszu, która uczniom klasy 4A i 4B opowiedziała o procesie powstawania gazet i czasopism. Lekcje były interesujące, kilkadziesiąt egzemplarzy różnych czasopism przyniesionych na zajęcia, pozwoliły uczniom spojrzeć z „drugiej” strony na kolorowy tygodnik, miesięcznik czy dziennik. Nasi uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat prasy, którą wspólnie z rodzicami czytają i kupują. Zaskoczył ich natomiast fakt ile osób zaangażowanych jest w proces powstawania jednego numeru gazety.