Dane adresowe

Zespół Szkół nr 9 w Kaliszu
ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24
tel. 62 7685470
fax 62 7685480
zs9@zs9.kalisz.pl

Rok szkolny 2018/19 w LO

15 września 2019 roku o godzinie 9.30 na stadionie Wał Matejki II/4 odbył się mecz Juniorów młodszych B2 KKS Kalisz 1925 z Obrą Kościan 1912. Była to 6 kolejka I Ligii wojewódzkiej grupy II.

Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny KKS-u 2:1, którą poprowadził trener Karol Kiełbik.

Autorem pierwszej bramki był Daniel Woźniak po asyście Kacpra Paluszczaka. Drugi gol wpadł w drugiej połowie i trafiony był przez Aleksa Kurcbacha po bezbłędnym rzucie rożnym wykonanym przez Alexa Lebiodę.

Zwycięska drużyna trenera Grzegorza Kalka od września 2019 roku uczęszcza do klasy 1CN w VII LO.

[12.06.2019] Nasze licealistki Mistrzyniami Polski Licealiady! Fantastyczny sukces! Gratulujemy!

kalisz.naszemiasto.pl faktykaliskie.pl

28 maja 2019r. o godzinie 10.00 uczennice drugiej klasy VII LO SMS (Olga Górska, Julia Janiak Julia Mielcarek, Julia Kontowicz i Weronika Duleba) wraz z opiekunem Panią Anną Skowrońską (nauczycielką języka polskiego) oraz Panią dyrektor Anetą Justyńską wzięły udział w Festiwalu Nauki Mini Projektów w ramach „Akademii rozwoju w szkołach podstawowych i liceach Miasta Kalisza”.

Dnia 04.06.2019 o godzinie 15.00 na terenie szkoły odbędą się testy sprawnościowe do klasy sportowej o profilu piłka siatkowa chłopców. Testy prowadzi Edyta Strójwąs.

Proszę o zabranie ze sobą stroju sportowego. Serdecznie zapraszamy.

Drugie konsultacje naborowe do klasy piłka ręczna w VII LO SMS: poniedziałek, 3 czerwca 2019 r. o godz. 15.00 w Hali ARENA; wejście przez szkołę.

Obowiązuje strój sportowy!

 

Pierwsze konsultacje naborowe do klasy piłka ręczna w VII LO SMS: poniedziałek, 20 maja 2019 r. o godz. 15.00 w Hali ARENA; wejście przez szkołę.

Obowiązuje strój sportowy!

 

25 kwietnia 2019 r. o godzinie 17.00 odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego dla tegorocznych maturzystów w VII Liceum Ogólnokształcącym Szkole Mistrzostwa Sportowego. Pożegnaliśmy 14 abiturientów (9 dziewcząt i 5 chłopców).

Nasze dziewczyny z SMS są Mistrzyniami Wielkopolski!

15 lutego 2019 r. w restauracji ALJO odbyła się wspólna studniówka uczniów klasy trzeciej naszego VII Liceum Ogólnokształcącego – Szkoły Mistrzostwa Sportowego oraz IV Liceum Ogólnokształcącego im. Ignacego Jana Paderewskiego. Impreza miała wszystko, co powinna mieć udana zabawa: piękne panie, przystojnych panów, pyszne jedzenie, kapitalną muzykę!

To było wyjątkowe wydarzenie, które każdy z uczestników zapamięta na całe życie.

Ten bal zapowiada, że za 100 dni czeka was egzamin dojrzałości – powiedziała do uczniów pani dyrektor Aneta Justyńska. – Pamiętajcie, że życie nie jest sportem. Nie uznaje remisów. Jako sportowcy doskonale wiecie, że aby wygrać, trzeba się napracować. Umiejętnie wykorzystajcie więc te 100 dni, żeby dobrze przygotować się do tego najważniejszego w waszym życiu egzaminu.

Matury zaczynają się już 6 maja! Będziemy Wam kibicować!

W piątek, 22 lutego 2019 r. został uroczyście podsumowany sportowy rok 2018. Wśród wyróżnionych znalazł się Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy AMBER Kalisz - za awans siatkarek do II Ligi Kobiet w sezonie 2017/2018. Pamiątkową statuetkę, podziękowania i nagrodę odebrali: Magda Lachman (uczennica VII LO SMS) w imieniu siatkarek, które wywalczyły awans, pani Aneta Justyńska, prezes MUKS Amber Kalisz oraz pan Daniel Przybylski, trener siatkarek.

Jeśli myślisz o nauce w VII Liceum Ogólnokształcącym Szkoła Mistrzostwa Sportowego (klasy sportowe / klasy ogólne), to będą Ci potrzebne poniższe dokumenty:

  • wniosek (wydruk z elektronicznego systemu NABO) (klasy sportowe i klasy ogólne)
  • kwestionariusz osobowy (klasy sportowe i klasy ogólne)
  • ankieta kandydata (klasy sportowe)
  • zaświadczenie od lekarza (sportowego lub pierwszego kontaktu) o braku przeciwwskazań do nauki w szkole sportowej (klasy sportowe)
  • dwie fotografie (wym. ok. 30 x 42 mm)

 

Dokumenty należy złożyć w sekretariacie szkoły do 31 maja bieżącego roku.

W terminie od 21 czerwca 2019 r. do 25 czerwca 2019 r. do godz. 15.00 powyższą dokumentację należy uzupełnić o

  • świadectwo ukończenia szkoły podstawowej/ gimnazjum (klasy sportowe i klasy ogólne)
  • zaświadczenie o wyniku egzaminu końcowego (klasy sportowe i klasy ogólne)

 

Przed złożeniem dokumentów koniecznie zapoznaj się z poniższymi zakładkami:

harmonogram rekrutacji

przeliczanie punktów - gimnazjum

przeliczanie punktów - szkoła podstawowa

zasady rekrutacji po gimnazjum

zasady rekrutacji po szkole podstawowej

Prezentacja nt. rekrutacji rocznika 2019/2010 - źródło: Ministerstwo Edukacji Narodowej

Bursa w Kaliszu

[8.11.2018] Pierwsza klasa LO Zespołu Szkół Nr 9 w Kaliszu zwiedziła wystawę poświęconą wielkiemu poecie - Adamowi Asnykowi , która została zorganizowana z okazji 180 lecia urodzin kaliszanina.

Głównym punktem spotkania była prelekcja bibliotekarek z Działu Gromadzenia i Opracowania Zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kaliszu, Urszuli Włodarskiej i Justyny Szolc – autorek wystawy „Co nieśmiertelne, musi żyć!”, która gości w siedzibie Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM w Kaliszu. Na przykładzie ekspozycji, prelegentki omówiły biografię poety oraz najważniejsze wydarzenia z jego życia i twórczości.

Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy Moniki Polńskiej we współpracy z Elżbietą Szymczak.

Dnia 4.10.2018r. odbyły się Otwarte Mistrzostwa Miasta Kalisza w Lekkiej Atletyce pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Kalisza p. Grzegorza Sapińskiego.

W imprezie tej wzięli udział nasi Licealiści w składzie: Choniawko Sebastaian - skok w dal, Śniak Mateusz - skok wzyż, Mroczkowski Szymon - 100m, sztafeta szwedzka, Pawlik Szymon- pchnięcie kulą, Popiołek Jakub - pchnięcie kulą, Wachowski Wiktor - 400m, sztafeta szwedzka, Wechman Wiktor - 110ppł, sztafeta szwedzka, Baran Jakub - sztafeta szwedzka.

Nasi uczniowie zdobyli złoty medal w biegu na 400m - Wiktor Wachowski i złoty medal w sztafecie szwedzkiej w składzie ; 100m- Szymon Mroczkowski, 200m. Wiktor Wechman, 300m. Jakub Baran, 400m. Wiktor Wachowski.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Edyta Strójwąs