Dane adresowe

Zespół Szkół nr 9 w Kaliszu
ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24
tel. 62 7685470
fax 62 7685480
zs9@zs9.kalisz.pl

Rok szkolny 2019/20 w SP24

[2.11] Znakomicie spisali się podopieczni Tomasza Berwalda zajmując dwa pierwsze miejsca w Mistrzostwach Kalisza w drużynowym tenisie stołowym

 

Skład zespołu: Julian Głowacki, Wojciech makowski, Stanisław Matusiak, Witold Chojka, Emil Ćwikliński, Igor Noweta. 

Pierwszy zespół awansował do zawodów rejonowych

Gratulacje

Przeczytaj, obejrzyj faktykaliskie.pl

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 24 im. Jana Pawła II w Kaliszu w Zespole Szkół nr 9 w Kaliszu we współpracy z KKS Kalisz ogłasza nabór chłopców do klasy IV sportowej o profilu piłka nożna.

Uczniowie będą mieli tygodniowo 10 godzin zajęć ruchowych – 4 godz. wychowania fizycznego, 6 godz. zajęć z piłki nożnej.

Testy sprawności fizycznej odbędą się w dniach:

15.06.2020 r. w godz. 15.00 do 16.30

19.06.2020 r. w godz. 15.00 do 16.30

22.06.2020 r. w godz. 15.00 do 16.30

w godzinach popołudniowych po wcześniejszym umówieniu na konkretną godzinę (zgodnie z zaleceniami epidemicznymi) i po przesłaniu wniosku na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  w terminie 1 - 10 czerwca 2020 r.

Miasto od 25 maja br. wznawia realizację programu polityki zdrowotnej - profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV). Program skierowany jest do dziewcząt z rocznika 2008 zamieszkałych w Kaliszu. Celem zaszczepienia należny zarejestrować się telefoniczne pod nr. 627670066 pn-czw. 8-18 i pt. 8-16 w NSZOZ " Art& Med" ul. Winiarska 12.

Pobierz

Nasza szkoła zamierza przystąpić do próbnego egzaminu ósmoklasisty, który odbędzie się  od 30 marca do 1 kwietnia br. Propozycja próbnego egzaminu to element wspólnych działań CKE i Ministerstwa Edukacji Narodowej, aby w czasie zawieszenia zajęć w szkołach, wesprzeć uczniów i ich rodziców.

Wszystkie materiały, w tym nagrania w formacie mp3 do zadań na rozumienie ze słuchu w arkuszach z języków obcych nowożytnych, zostaną zamieszczone na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (www.cke.gov.pl) oraz na stronach internetowych okręgowych komisji egzaminacyjnych w następujących terminach:

  • - 30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 – język polski;
  • - 31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 – matematyka;
  • - 1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 – języki obce nowożytne.

 

Więcej informacji przekaże rodzicom i uczniom wychowawca, wysyłając wiadomość przez e-dziennik.

Wicedyrektor

Anna Tempka

W dniu 5 marca odbyły się Mistrzostwa Miasta Kalisza Dziewcząt w Piłce Siatkowej, nasza drużyna zajęła II miejsce, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Ewa Komorowska

W środę, 4 marca drużyna Szkoły Podstawowej nr 24 w Kaliszu w składzie Ania Kuźniacka z 1c, Rafał Bąkowski z 2a oraz Julia Rubik z 3c wzięła udział w XXIII Kaliskim Konkursie Językowym „Rebusik”. Rafał Bąkowski zdobył III m w kategorii klas II natomiast Julia Rubik zajęła III m w kategorii klas III.

Całej drużynie gratulujemy sukcesu!

[27.02.2020] W ramach propagowania czytelnictwa wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły powstał teatrzyk erudyty. Uczniowie kas 2 i 3 nie tylko czytają ale również opowiadają swoim koleżankom i kolegom o przeczytanych przygodach bohaterów książek. To wspaniały sposób na ćwiczenie ustnych wypowiedzi połączonych z zabawą w teatr. Wszyscy uczniowie chcieli mieć swoje pięć minut w teatrzyku erudyty. Każdy chciał zostać aktorem i wystąpić w teatrzyku, który przygotowała Katarzyna Jarząb- plastyk naszej szkoły. Pomysł wykonania teatrzyku i zajęcia prowadziła Monika Polińska. Kolejne spotkania literackie w teatrzyku erudyty już w marcu.

Informacja o egzaminie ósmoklasisty 2020 r.

 

Do egzaminu ósmoklasisty przystępują uczniowie VIII klasy szkoły podstawowej.

Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Nie jest określony minimalny wynik, jaki uczeń powinien uzyskać, dlatego egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać.

Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany w formie pisemnej.

Egzamin odbywa się w kwietniu. Uczeń, który z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie ‎przystąpi do egzaminu w tym terminie, przystępuje do niego w czerwcu.‎

[19.02.2020] W ramach spotkań bibliotecznych „Czytanie jest cool” grupa starszaków z Niepublicznego Przedszkola „Calineczka” w Kaliszu uczestniczyła w zajęciach komputerowych pt.”Książka myszką malowana”,które prowadziła Karina Kłysz.

W świat multimedialnych książek dla dzieci wprowadziła grupę starszaków Monika Polińska. Dzieci były zachwycone, mogąc samodzielnie wykonać obrazki ułożonez kolorowych puzzli, tym bardziej że wcześniej samodzielnie wykonywały tradycyjną książkę papierową w domu.

W dniu 21 stycznia naszą klasę 1C odwiedzili kominiarze. 
Wszyscy chcieliśmy dowiedzieć się „Czy kominiarz przynosi szczęście?”. Udało się nam ustalić, że mundur kominiarza ma zawsze 13 guzików i ta liczba jest szczęśliwa dla kominiarzy. Każdy z nas dotknął guzika, żeby złapać choć trochę tego szczęścia. Panowie opowiedzieli nam o swojej trudnej, ale bardzo potrzebnej pracy, pokazali najnowocześniejszy sprzęt, którym posługują się na co dzień i omówili  do czego służy. Dzieci zadawały trudne pytania, a panowie starali się im wszystko wyjaśnić.
Bardzo dziękujemy panu Sewerynowi Dominiakowi za wspólną lekcję i poświęcony nam czas.

Marta Pietrzak

22 stycznia 2020 r. w SP nr 17 w Kaliszu odbył się Międzyszkolny Konkurs Piosenki Zimowej. Celami konkursu było: rozwijanie talentów i wrażliwości muzycznej, propagowanie piosenek o tematyce zimowej oraz integracja uczniów z różnych szkół. Soliści wystąpili w trzech kategoriach wiekowych szkół podstawowych: klasy I, klasy II i klasy III. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Lena Grajek z kl. II B i Zofia Petlińska z kl. III B. Jako kryteria oceny jury przyjęło czystość i poprawność wykonania oraz ogólny wyraz artystyczny. W każdej z kategorii zostało przyznane jedno wyróżnienie. Uczennica kl. II B Lena Grajek otrzymała wyróżnienie za wykonanie piosenki „Zaśnieżone miasta”.

Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu kolejnych sukcesów wokalnych.

Karina Kłysz

9 grudnia 2019 roku uczniowie klasy 5b wzięli udział w warsztatach teatralnych, które przeprowadził pan Marcin Trzęsowski. Aktor kaliskiego teatru opowiedział historię gmachu oraz wyjawił tajemnice związane z przygotowywaniem spektaklu. Uczestnicy spotkania poznali zakamarki teatru. Podczas zwiedzania zajrzeli tam, gdzie widzowie nie mają wstępu. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób aktorzy radzą sobie w trudnych i niespodziewanych sytuacjach na scenie i kto ich ratuje z opresji. W trakcie zajęć było sporo zabawy i mnóstwo śmiechu.

21 listopada odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski, na którym uczniowie szkoły podstawowej zaprezentowali wiersze o tematyce wojennej. Uczestnicy sięgnęli między innym po teksty K. K. Baczyńskiego, T. Gajcego oraz T. Różewicza. Recytacja wzruszających utworów dostarczyła wielu emocji uczestnikom i jury, które, podkreślając wysoki poziom przygotowania wszystkich recytatorów, przyznało nagrody:

I miejsce - Antonina Długiewicz (Vd) Wiktoria Krych (VIa)
II miejsce - Julia Nowicka (Vd) Artem Rudyi (VIa)
III miejsce - Zuzanna Florczak (VIa) Marianna Koncewicz (VIc)

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

W dniu 04.12.2019 roku klasa IC SP 24, zakończyła swój udział w projekcie „Migające przedszkola, migające szkoły”. Projekt ten realizowany był w naszej szkole przez Fundację Pracownia Projektów Społecznych „Dobra Nadzieja” z Pleszewa ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Projekt „Migające przedszkola, migające szkoły” ma na celu kształtowanie otwartości i pozytywnego stosunku wobec specyficznego rodzaju niepełnosprawności jaką jest dysfunkcja słuchu oraz edukować i oswajać z osobami niesłyszącymi już najmłodszych. Dzieci w wieku wczesnoszkolnym charakteryzuje ogromna wrażliwość, aktywność poznawcza i ciekawość świata, a przede wszystkim ufność i otwartość na potrzeby innych.

[27.11.2019] Czytanie wierszy Jana Brzechwy w klasach pierwszych okazało się strzałem w dziesiątkę.

Wprowadzanie pierwszaków w świat książek to wspaniałe przedsięwzięcie. A Jan Brzechwa w doskonały sposób to ułatwia. Większość jego utworów doskonale znana jest przez uczniów, więc mogli deklamować z pamięci większość z nich. A te mniej popularne wiersze zostały wysłuchane z uwagą i skupieniem. Ogłoszony konkurs plastyczny z nagrodami został przyjęty z entuzjazmem. Na kolejnym spotkaniu pierwszoklasiści będą mogli poznać swoich literackich rówieśników: Jacka, Wacka i Pankracka.

Dnia 25 listopada 2019r. uczniowie klasy 1 D spotkali się z panem Pawłem Kęszyckim, który jest z zamiłowania ornitologiem. Tematem naszego spotkania byli skrzydlaci przyjaciele. Pan Paweł, wspólnie z synem przygotowali prezentację multimedialną, w której omówili wybrane gatunki ptaków jakie możemy spotkać w naszej miejscowości, jak również w jaki sposób możemy im pomagać, nie tylko w okresie zimowym. Temat obrączkowania oraz migracji nie mógł pozostać ominięty. Dzieci z uwagą słuchały ciekawostek. Na zakończenie uczniowie przygotowali smakołyki dla ptaków, które zostały powieszone dookoła naszej szkoły.

„Czytanie jest bomba” to wspaniały sposób na poznanie literackich rówieśników z pierwszej klasy. Przygody , które spotykają trzech chłopców zawsze zakończone są morałem, więc pierwszoklasiści z 1 B słuchali ich z wielkim zainteresowaniem. Tym bardziej , że czasy w których żyjemy obecnie różnią się od rzeczywistości w której żyli bohaterowie przygód. Jednak wartości, którymi kierujemy się w życiu pozostały te same. Wspaniała książka Miry Jaworczakowej buduje w młodych czytelnikach zasady, które kształtują dobre wychowanie, charakter i wrażliwość na drugiego człowieka. Kolejne pierwsze klasy będą słuchały przygód Jacka, Wacka i Pankracka –a na zakończenie wspólne lepienie z plasteliny postaci z książki.

W dniu 19 listopada odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Kalisza w Tenisie Stołowym, uczennice klasy VI SP24  zajęły II, III i IV miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w turnieju drużynowym. 

Ewa Komorowska