Dane adresowe

Zespół Szkół nr 9 w Kaliszu
ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24
tel. 62 7685470
fax 62 7685480
zs9@zs9.kalisz.pl

Rok szkolny 2020/21 w SP24

W dniu 11 czerwca odbył się Finał Miasta Kalisza w piłce siatkowej dziewcząt w kategorii "Czwórek", nasza drużyna zajęła II miejsce, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. W turnieju wzięły udział 3 zespoły - SP 8, SP 18, SP 24.

trener Ewa Komorowska

[15.06.2021] W naszej szkole, został zrealizowany program edukacji antytytoniowej- „Nie pal przy mnie, proszę”, który jest adresowany do uczniów klas I-III SP. Realizowany był z inicjatywy Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Jego celem było zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie tytoniu, zwiększenie wiedzy w zakresie odpowiedzialności za własne zdrowie oraz kształtowanie postaw asertywnych związanych z unikaniem czynnego i biernego palenia tytoniu. Program obejmował pięć zajęć warsztatowych:

[8.06.2021] Odbył się etap szkolny konkurs na plakat jak chronić się przed zakażeniem koronawirusem pod hasłem: „CHCEMY BYĆ BEZPIECZNI!!!” organizowany przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Kaliszu.

Zadaniem konkursowym jest wykonanie plakatu informującego jak uchronić się przed koronawirusem.

W dniu 31 maja odbył się Finał Miasta Kalisza w piłce siatkowej dziewcząt, nasza drużyna zajęła II miejsce, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. W turnieju wzięły udział 4 zespoły z SP 18, SP 24, SP 16, SP 8.

trener Ewa Komorowska

Egzamin ósmoklasisty 2021 odbył się w terminie 25-27 maja:

25 maja, we wtorek, uczniowie zdawali język polski,

26 maja, w środę, ósmoklasiści podchodzili do matematyki,

27 maja, w czwartek, odbył się egzamin z języka nowożytnego.

Teraz pozostaje czekać na wyniki, które poznamy 2 lipca. Zaświadczenia uczniowie otrzymają 9 lipca.

Przed ósmoklasistami jeszcze wiele emocji związanych z naborem do szkół ponadpodstawowych. Życzymy im, żeby dostali się do wymarzonych szkół!

[10.05.2021] Znakomicie spisali się na turnieju o Mistrzostwo Kalisza szkół podstawowych uczniowie SP 24 Kalisz.

Podopieczni Dariusza Smolarka oraz Tomasza Berwalda w turnieju wygrali wszystkie cztery pojedynki i bezapelacyjnie wygrali turniej. 

Trzeba nadmienić iż zawodnicy byli młodsi o swoich rywali o dwa lata. 

Drużyna będzie reprezentowała Miasto Kalisz na arenie wojewódzkiej. 

Drugi zespół SP 24 Kalisz zajął trzecie miejsce.

[2.03.2021] Zbliża się Dzień Patrona naszej szkoły. Wszystkich uczniów klas czwartych zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie poetyckim na najpiękniejszy wiersz poświęcony Janowi Pawłowi II. Szczegóły konkursu znajdują się w Regulaminie.

[2.03.2021] Biblioteka szkolna informuje, że Urząd  Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego zaprasza do  udziału w  konkursie „Poznajmy tradycje naszego regionu” - Edycja I  pt. Tradycje wielkanocne.

Szanowni Rodzice przyszłych uczniów klas pierwszych w Szkole Podstawowej nr 24!

Przypominam, że do 1 marca 2021 r. rodzice są zobowiązani potwierdzić wolę zapisu dziecka do naszej szkoły poprzez złożenie tzw. Oświadczenia woli.

Bez oświadczenia woli rodziców kandydat nie zostanie zatwierdzony w systemie.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo w Informacji o naborze w zakładce Nabór do SP24.

Z poważaniem

Aneta Justyńska

Dyrektor

[25.02] Z okazji zbliżających się obchodów Dnia Patrona zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie na prezentację multimedialną o Patronie- Janie Pawle II

W dniu 18.02.2021r. odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród za konkurs plastyczny pt.: „Walentynkowa wyobraźnia” organizowanego w świetlicy szkolnej. Uczniowie wykazali się olbrzymią wyobraźnią i zaprezentowali piękne prace przestrzenne. W konkursie wzięło udział łącznie 61 uczniów z klas 1-3. Jury w składzie: p. Anna Magdzińska, p. Anna Sowizdrzał, p. Marta Raczak, p. Oliwia Łazarek po długich naradach zadecydowało o następujących nagrodach oraz wielu miejscach ex aequo:

[17.02] Biblioteka szkolna ogłasza konkurs dla uczniów klas 1-3 oraz 4-8.

Zasady uczestnictwa w konkursie

12 lutego b.r. w ramach realizacji projektu „Czytam z klasą – lekturki spod chmurki” wychowankowie klasy 2b i klasy 2d zorganizowali Pokaz Mody Eko. Uczniowie wykazali się niebywałą kreatywnością przy tworzeniu wyjątkowych strojów z różnorodnych materiałów przeznaczonych do recyklingu. Nie zabrakło nakryć głowy, biżuterii, torebek, a nawet butów z surowców wtórnych. Ogromne gratulacje dla uczniów za ich postawę i zaangażowanie w problematykę walki o czyste środowisko!

Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej

[2.02.2021] Najmłodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w jesiennej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego "Leon". Konkurs odbył się 22 października 2020r. i nasi uczniowie odnieśli swoje pierwsze sukcesy. W konkursie brało udział  1944 trzecioklasistów i 1942 drugoklasistów z całej Polski. Z dumą prezentujemy wyniki!

Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej

pobierz

Ponad czterdzieści spotkań turniejowych, 230 bramek, wspaniałe interwencje bramkarzy oraz walka o zwycięstwo do ostatniego meczu.
Areną piłkarskich zmagań były obiekty sportowe ,,Majkowskie Wembley"
Do rywalizacji przystąpiło dziesięć zespołów m.in. z Poznania, Łodzi, Konina.
Bardzo dobrze spisali gospodarze turnieju, którzy zajęli pierwsze miejsce w turnieju.

Porcelanowa Królowa Śniegu, to pierwszy etap podróży do dziecięcej kreatywności. Ten etap oparty jest na warsztatach senso plastycznych podczas których stworzymy masę porcelanową, którą można się bawić tworząc różne formy. Nie musi ona być w podstawowej barwie, możecie ją barwić sypkimi przyprawami kuchennymi, farbami olejnymi bądź barwnikami spożywczymi. Dalej będziecie pobudzać zmysły wyobraźni wsłuchując się w fragment  baśni "Królowa Śniegu" H.Ch.Andersena. Na koniec ogłaszam konkurs plastyczny, w którym każdy uczeń z klas 1-3  może brać udział. Należy wykonać rys. do treści baśni lub przygotować figurkę z masy porcelanowej. Prace proszę dostarczyć do sali B9. Termin przynoszenia prac upływa 1 lutego. 2021 r.

[21.09] Wystawa prac uczniów klas 1-3, to pokłosie ubiegłorocznej akcji „Czytanie jest BOMBA”.

Wirtualnie przesłane prace plastyczne uczniów naszej szkoły, będą zdobiły korytarze segmentu nauczania początkowego.  Będą je mogli obejrzeć wszyscy uczniowie klas młodszych.

Wszyscy uczestnicy akcji, którzy aktywnie włączyli się w jej kontynuowanie, zostali wyróżnieni nagrodami i dyplomami.

W tym roku szkolnym rusza kolejna odsłona czytania książek. Wszystkich chętnych bardzo serdecznie zapraszamy.

Szkoła podstawowa - pobierz w formacie pdf